Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány halat vegyek? (lécci...

Hány halat vegyek? (lécci soksok választ)

Figyelt kérdés
van egy 93 literes aksim és kb 25 neonom és 2 kb 4 centis akcínó algaevőm... milyen halakat vehetnék bele még?
2011. szept. 24. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0-t
2011. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem guppi v. betta:) bár a 25 neon meg a 2 algaevő már magában elég sok..én inkább elajándékoznék/eladnék pár neont,és aztán vennék guppit
2011. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A neonokból adj el 10-et, [link] és az akcínó algaevőn mit értesz? Ha ancistrust [link] akkor az maradhat. Több hal szerintem nem kell ebbe az akváriumba, a guppi nem illik hozzájuk. Ha mindenképp szeretnél, esetleg egy törpe gurámi párt betehetsz, ha jó a szűrésed és jól működik az akvárium :) [link] Itt olvasd el az igényeit. De neonból nagyon sok van, muszáj lesz elajándékoznod párat, ha tízet, akkor jöhet mellé gurámi, ha kevesebbet, akkor nem.
2011. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Doruss ***** válasza:

Szerintem az albínó algaevő akart lenni, nem?

Amúgy 93 literre a 25 neon eléggé sok... leglább 10-től válj meg, mert már így is túl van zsúfolva az akvárium. Ha más halakat is akarsz még, akkor 10 neonnál ne nagyon tarts többet, és akkor vehetsz mellé bettát (de inkább csak ha vörös neonjaid vannak, mert a betta magas hőmérsékletet igényel), vagy néhány guppit. Arra nagyon kell vigyázni, hogy ne telepíts túl.

2011. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

aha albínó akart lenni... ja nekem azt monndták hogy 1 literre 1 neon szóval 93 neon.. de az k.va sok lenne meg se tudnának mozdulni...

ja és ha csak neont akarok akkor mennyitől váljak meg?

2011. szept. 24. 20:28
 6/11 Dioxyde ***** válasza:
Neonból ekkora akváriumba 10-15 az ideális,de szerintem ha jó a szűrésed akkor a 25 maradhat anci nélkül.
2011. szept. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sok ez így is, nem kell több
2011. szept. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"1 literre 1 neon szóval "


Nem! 1 literre 1 cm neon! 1 neon= 4 cm, tehát 96 literre 24 neon. Viszont ha ennyit beleraksz, más már nem igen fér el, tehát ezért mondtam a 0-t.


(megjegyzem, ez a 1l/1cm arány csak ilyen kis halaknál használható, az Anciknál pl. már nem lehet így számolni)


Ha fele ennyi neon lenne, tehetnél bele egy kis csapat valamilyen páncélos harcsát, vagy baltahasú lazacot. Ilyenek illenének bele.

De így is rendben van, ez egy neonos aki, és kész. Ennyien elegen vannak.

2011. szept. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" ha csak neont akarok akkor mennyitől váljak meg?"


Ezt a kérdést most vettem észre. Hát végülis jó szűréssel, rendszeres gyakori részleges vízcserékkel szerintem megoldható a tartásuk, mert se nagyobb ragadozó, se más rajhal nincs rajtuk kívül, ami stresszelné őket, ill. elvenné az életterüket.

Ha most kezdenéd, azt mondanám 15-20-nál ne legyen több, kb. az lenne a felső határ.

2011. szept. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát hetente 1harmados vízcsere egy külsőszűrő 600/l vízforgatás egy eheim 2006 (ez csak azért van benn hogy a másik akváriumfélben a talaj ne legyen annyira koszos... jaés a heti vízcserénél talajporszívózók...
2011. szept. 25. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!