Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőben mikor kell...

Külső szűrőben mikor kell töltetet cserélni?

Figyelt kérdés
Takarítani a csöveket vagy mást? Minden külső szűrőhöz adnak leírást? Esetleg linkelnétek valamit?
2011. szept. 25. 20:00
 1/3 A kérdező kommentje:
És hogy a hozzávaló kerámiagyűrű helyett muszáj másikat venni, vagy megteszi egy ideig? / Meddig? :D /
2011. szept. 25. 20:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Én olyan 3 havonta szétszedem,

ki szoktam mosni a kerámiagyűrűt, meg a lávakő zuzalékot egy vödörben, aztán visszarakom.


Van nekem benne perlon vatta is, azt meg ki szoktam dobni, mert addigra majdnem szétmálik, és rakok bele újat, de az nem olyan drága, mert ha veszel egy zacskóval 600-1000 Ft körül, az azért olyan 5 cserére biztos hogy elég, meg nem is muszáj belerakni, csak szerintem az jó ha van benne.

2011. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Amikor gyengül az áramlás, olyankor nem árt szétszedni, és akkor lehet ellenőrizni a töltetek állapotát. A kerámiagyűrű örök életű, a siporax rokonsági köre viszont már nem az, amikor már teljesen sötétbarna, széttörve a közepe is, akkor érdemes cserélni, mert a baktériumtömeg befolytja saját magát, mert eltömítik a pórusokat. Ugyanez áll az összes jobb minőségű, pórusos szűrőanyagra. Fél-egy évet a legrosszabb esetben is túl szoktak élni. A lávakőre még nem áll, annak igazán csak a külső felszíne nagy, tehát az túlélhet pár évet. A perlonvattát érdemes minden egyes alkalommal cserélni, amikor szétszeded a szűrőt.
2011. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!