Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lilaeopsisnak milyen tápszer...

Lilaeopsisnak milyen tápszer a megfelelő?

Figyelt kérdés
folyékony tápom már van.. ennek szükséges a gyökértáp is, vagy ezt a növényt nem fontos tápozni(?)
2011. szept. 26. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
extrudált és azután darált kék és piroseopsist keverve ajánlanék
2011. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Falun ***** válasza:

[link]


erős fény, co2, táptalaj,

2011. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek tökmindegy hogy van e táp, vagy nincs.

Én azért szeretem ezt a növényt, mert sose döglött ki, akárhova is tettem.


Régen nem tápoztam, kavicsban volt 0,5W/liter fényen, CO2 nélkül és lassan futott oldalra egy csíkban:

[link]

Ez se manado talaj, csak egy olcsó 1-3mm-es kavics volt: [link]

Ez a növény azt is bírja, ha nincs beásva, csak lebeg egy kis gyapotban akárhol: [link]


Fekete bazaltban nehezebben marad meg, mert az már egy nehezebb kavics, és abban nehezebben fut a gyökere, de azért még abban is el tud kínlódni.


Lehet rakni táptalajba is, sok fénnyel és CO2-vel, nekem most már abba van, de a rosszabb körülményeket is ugyanúgy bírta, évekig meg volt kavicsban, kevesebb fényen is tápozás nélkül is és semmi baja se volt.


Annyi hogy ez nem egy gyors növésű növény, ha hirtelen akarsz vele befüvesíteni, az nem fog menni, max úgy hogyha sokat veszel belőle, és kicsit több fény kell, neki, mint egy anubias-nak.

2011. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hable, köszi ezt a kielégítő választ. mindenhol azt írják, hogy a Lilaeopsisnak sok fény kell

bár én azt látom, hogy az én kavicsaim jóval nagyobb szeműek. Olyan 2cm kavicsréteg van, alatta a manado. szóval nem tudom milyen mélyre fut le ennek a gyökere, hogy tudjon jól terjeszkedni

2011. szept. 27. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!