Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes aksiba kell...

Hány literes aksiba kell külső szűrő?

Figyelt kérdés

Mivel csak 54 literes akváriumom van nem nagyon értek a külső szűrőkhöz. Mivel szeretnék egy 100-150 literes aksit, gondolkodom a külső szűrőn.

Mekkora akváriumba ajánlott? Nem elég egy nagy teljesítményű belső szűrő? Muszáj külső szűrőnek lenni?


2011. szept. 26. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én akksim 70 literes, és hálát adok az égnek, hogy külső szűrőt vettem anno, mert így nem kell belenyúlkálni, jóval egyszerűbb a tisztítása, és nagyon szuper.Nem foglal helyet, nem kell "eldugni" semmi mögé, csak egy szívócsonk lóg bele a vízbe, és kész.Nem rontja az akvárium élvezeti értékét.A probléma csak annyi, hogy egyel nagyobbat kellett volna venni, de akkor még nem tudtam.( 70 litereshez kicsi az a szűrő, ami 70 literIG van méretezve)

Az enyém ilyen:

[link]


Ebből 3 fajta van Eheim 2040, 2041, 2042 Páromnak ez utóbbi van a 120 literes akváriumához, és mindketten állítjuk, hogy tökéletesen bevált!

2011. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
100 liter fölött erősen ajánlott. Nem kötelező, lehet erős belső szűrővel is üzemeltetni nagy akváriumot, de ez nem biztonságos és még kevésbé egészséges módszer. Megfelelő szűrés nélkül nem lehet az ammóniaszintet nullán tartani. Ez a strapabíróbb halakat is megviseli, csak nem döglenek bele hamar. A belső szűrők biológiai szűrése gyenge. Kevés hal, sok növény+erős fény, erős áramlás és porózus talaj mellett működőképes egy nagyobb akvárium is csak belső szűrővel, de itt totál lutri, hogy sikerül-e szerencsésen belőnöd a megfelelő arányokat. Ha nem, akkor állandó problémád lesz a betegségekkel meg a spotán elhullásokkal.
2011. szept. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50 liter alatt és 100 liter felett nagyon ajánlott használni, közte meg nem árt :)
2011. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 100 liter felett csupán a megkíméled magad a későbbi gondoktól. Ha komolyan gondolod a halazást, ne vegyél belsőt, idővel garantáltan meg fogod bánni.
2011. szept. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 100 literes ugyanolyan, mint 2db 54 literes.

A 150 literes pedig olyan, mint 3db 54 literes.

Semmi különbség, csak több vödörrel kell rohangászni vízcserénél, és nagyobb szűrő kell bele, ennyi.

2011. szept. 27. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja egyébként, Platypusnak, Murrnak és nekem is

nincs még 2 éve, hogy van külső szűrőnk.


És előtte is tudtunk halakat tartani, mindenféle méretű akváriumban.


Külsőből teljesen mindegy, hogy gyárit veszel, vagy barkácsolsz, ugyanúgy lehet jó bármelyik, az csak annyit tesz, hogy nagyobb a szűrőfelülete, kevesebbszer kell takarítani mind a szűrőt, mind az akváriumot ha van egy jó szűrésed. Tehát akkor egy kicsit lehet lustulni. Ennyi.

2011. szept. 27. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek :)
2011. szept. 28. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!