Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neon mehet Cbs mellé?

Neon mehet Cbs mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 54 l-es aksim vannak benne cbs garnélák, az egyik nemsokára elfogja engedni a petéket. Baj lenne, ha beleraknék még 5 neonhalat, mert így túl üres. nem fogják bántani a kis garnikat, meg stresszelni? Azt mondta az eladó 5 db az elég h csapatba álljanak. Ezenkívül két otocinlust is vennék később.
2011. szept. 27. 16:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
ja és egyáltalán lehet 54 l ben ezt a halat tartani? Mert ha nem marad hal nélkül csak otokat rakok bele mert más hal nem érdekel.
2011. szept. 27. 16:20
 2/17 anonim ***** válasza:
nyugodtad belerakatnád őket 54 literbe, viszont az garantált, hogy le fogják vadászni a kis garnélákat
2011. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*belerakhatnád
2011. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
ja meg h bírják a 6nk fokos vizet bocs de nem nagyon tartottam még halakatxd
2011. szept. 27. 16:24
 5/17 A kérdező kommentje:
:( akkor marad a 2 oto
2011. szept. 27. 16:37
 6/17 anonim ***** válasza:
A neonoknak 54l kicsi, min kéne mondjuk 70-80.
2011. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

neonoknak nem kicsi az 54 literes akvárium, pont ez, amiben már jól érzik magukat

http://www.youtube.com/watch?v=2kNcejQSG90

mondjuk ezek még kicsi bébik, nem kifejlett méretűek, én is tartottam neont 54-ben már. mondjuk 30 literben nem ajánlatos őket tartani, mert akkor nem tudnak ekkora méretű aksiban csapatban úszni, de 54 literes miért nem lenne jó nekik?

kezdem érezni, hogy itt gyakorikérdéseken kicsit túlzásokba esünk az akvárium méreteit érintve.

elhiszem, hogy aranyhalnak kell min 130 liter, mert nagy növésű és gyors az anyagcseréje, de 54 liter ideális egy kisebb neoncsapatnak, 20-30 litert rámondani a minimumra fölösleges, ettől senki nem lesz jobb akvarista..

2011. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nincsenek csapatba verődve, az jó mert biztonságban érzik magukat, de a kicsi garnikat tuti felzabálják másnak mi erről a véleménye?
2011. szept. 27. 17:29
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

hát én azt mondom hogy simán fel lehet áldozni azokat a garnikat mert azért lássuk be a halak szebbek és sokkal több

örömöt okoznak a gazdájuknak mint a garnélák és nem is beszélva arról hogy a garnéla nagyon jó kaja én azzal etetem a márványsügér babámat :D

2011. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Neonoknak sajnos kicsi az 50 liter, az 5 darab meg főleg. Nem mi esünk túlzásokba, ezt mondja ki a szakirodalom és a sokéves tapasztalat.

[link]

A garnélákkal nem lenne gond amúgy. Viszont amit tudok ajánlani, az 6 db endel guppi, vagy mondjuk 8 db boraras. Ők sokkal kisebbek a neonoknál, tehát a garnélákra még kevesebb veszélyt jelentenek és a hely is tökéletes nekik.

2011. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!