Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudom, hogy kicsi az akvárium,...

Tudom, hogy kicsi az akvárium, de a halak jól érzik magukat, nem?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy kicsit hosszú :)


Szóval van egy kb. 30-40 literes akváriumom, 3-as szűréssel (bio, kémiai, meg szivacs), Hagen márkájú. Az alján homok, van benne sok növény, moha labda meg egy nagyob díszkő, ami az állatkereskedésből van. Eddig semmiféle algával nem találkoztam benne, 2 halogén lámpa világít, napi 6 órát.


Eleinte 4 amano-t tartottam benne, meg 3 törpe szívóharcsát. Aztán egy ismerősöm nekem adott 6 leopárd dániót (inkább befogadtam őket, nehogy lehúzza őket a wc-n).


Szóval tudom, hogy elvileg ez így túlzsúfolt, de igazából a 3 törpe szívóharcsa semmi vizet nem zavar, elvannak ők a maguk kis világában, nem viselkednek másképp, mint előtte.


A dániók is boldognak tűnnek, úsznak csapatostúl, esznek rendesen, nem tűnnek idegesnek. Sőt, mikor bedugom néha az ujjam, akkor van hogy körül úszkálják és még hozzá is érnek.


A garnélák meg mintha megnyugodtak volna: amikor nem voltak halak, az amanok össze vissza keringtek, ugráltak, néha azt hittem ki is jönnének, ha nem lenne fedő. Most meg elmatatnak a növényekben és békések. Igazából egyik élőlénnyel sem kerülnek kapcsolatba.


Az értékek rendben vannak, minden héten a 20%os vízcsere előtt és után is ellenőrzöm. Már több mint 4 hónapja állandó értékeket kapok. Havonta cserélem az aktívszenet és tisztítom a szűrőt, 3 havonta a szivacsot és a bio kavicsokat (ilyenkor veszek hozzá baktériumokat is).


Kaját ilyet kapnak: [link] az eladó szerint nagyon jó minőségű.


Mulm nem sok van az alján, van egy pár maláj tornyoscsigám (miattuk van homok) ők nagyon jól rendben tartják az aljzatot.


Az lenne a kérdésem, hogy ezek után mennyire sürgős új helyre telepteni a dániókat? Sajnos most nem engedhetek meg egy nagyobb akváriumot, de bántani sem akarom őket. Mondom, ránézésre jól érzik magukat.


2011. szept. 27. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, én csak annyit tudok hozzászólni, hogy nagyon fontos változatosan etetni a halakat: fagyasztott kajával, a harcsáknak harcsatablettával lehet színesíteni az étrendjüket :) Ezek nem drágák, könnyen beszerezhetőek.


Ahhoz, hogy mennyire férnek el ekkora helyen, nem igazán tudok mit mondani, de úgy látom, hogy sokat foglalkozol az akváriummal és jó a szűrés is. :) Ezek után már csak a dániók tűrőképességétől függ, hogy bírják-e a zsúfoltságot, vagy nem is zsúfoltság ez?


Mindjárt megmondják a hozzáértők :))

2011. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem mivel már 4 hónapja így vagy, csak jó lesz. Ha zsufisak lennének és nem éreznék magukat jól, akkor összeverekednének. Nekem azt mondták az állatkereskedésben, hogy megtépik egymást, ha nincs elég helyük.
2011. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ja igen, a kaja, amit belinkeltem csak a dánióknak van :) a többiek szoktak kapni forrázott zöldségeket is :)


mindig a garnélákat kell először etetni, mert nagyon gonoszok ha kajáról van szó, ellopják a többiekét. Így, ha először ők kapnak, le vannak foglalva míg a többiek esznek :)


Köszönöm a választ, egyébként szerintem nem foglalkozom sokat az akváriummal, persze odafigyelek rá, mert mégis csak élőlényről gondoskodom, de szerintem más is törődik ennyit pl. a macskájával, csak azzal máshogy :)

2011. szept. 27. 17:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, ezt pozitívan értettem, hogy nem sz@rod le az egészet, hanem tényleg érdekel.

A kajával kapcsolatban meg én ragaszkodom ahhoz, hgy a dániókat is lehetne változatosabban, de min. kétféle kajával etetni... :P

2011. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hm. A körülmények nagyon jók, sok hal megirigyelné. Viszont mégsem ideális. A dániók nagyon nagy tűrőképességűek, sokáig fognak élni, mert a vízminőség jó, de nagyobb akváriumra és csapatra lenne szükségük. Ez esetedben nem élet halál kérdése, de jobban járnál, ha elajándékoznád őket, aztán tartanál helyettük mondjuk 8 parázslazacot vagy más nano halat. Ha mégis kitartasz mellettük, akkor szerezz be nekik fagyasztott artemiát, cyclopsot, daphniát, mert csak tápon nem szabad tartani őket.
2011. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!