Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 7cm es márvány sügérem...

Van egy 7cm es márvány sügérem élő red cherry garnélával etetem kb délelött kap olyan 3,4 darabot aztán délbe olyan 4 et de este megint éhan akar halni most mit csináljak am normális higy ilyen falánk?

Figyelt kérdés
3cm-sek a garnélák lehet hogy mással kéne ?
2011. szept. 27. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen mással IS!!!

Bármit kipróbálhatsz, (nyilván ésszerű keretek közt) mert tényleg nagy zabagépek, és mindenevők. Aztán ami ízlik neki, azt is adj. Szedj össze vagy 5-6-8 féle kaját, és válozatosan etess.

2011. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindha magamat hallanám egy éve:)Mindent megetettem vele.(hernyó,szöcske,guppi,xifó,halszelet,zebradánió,aranyplatti)
2011. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, zabagép. Lehet kapni szunyoglárvát, 2cm-s kis fagyasztott halakat, lisztkukacot, vagy az élő kis halakat is elkapja.
2011. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dioxyde ***** válasza:
Nekem is van két nagy azok is ennének egész nap,de arra azért figyelj oda ,hogy ne etesd túl.Én szoktam nekik gilisztát is adni,és változatosan etesd ne csak garnélát kapjon,tubifex,szúnyoglárva,stb..
2011. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Frontosa ***** válasza:

Etesd mással is. Hikari-nak vannak nagyon jó kajái kifejezetten nekik. Fagyasztott Mixeket, Krillet imádja, de etetheted csontival is. A lényeg, hogy legyen változatos étrendje. A sügerek mindig éhesek, képesek halálra zabálni magukat, a természetben is van hogy napokig, hetekig nem jutnak élelemhez és ha kapnak akkor megpróbálnak minél több élelmet magukba gyömöszölni, úgyhogy csak csínján. =)

Üdv,

2011. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
84%

Én nem reklámoznám ennyire büszkén a garnélatartóknak ezt a szép jó szokásodat. Te mit szólnál, ha én meg minden egyes alkalommal, amikor valaki márványsügért emleget, kijelenteném, hogy én azzal etetem a macskámat?


Egyébként nem jó szokás csak azzal etetni. Inkább csak csemegének, néhány alkalommal. Nagyrészt csak zsírt és kitint tartalmaz. Vegyes fagyasztott kéne főételnek, mellé néha halhús, baromfi szív vagy máj, és legfeljebb heti 1-2 alkalommal garnéla. A falánkság normális, de ne dőlj be neki. Addig képes zabálni amíg bele nem hal. A túletetés nem tesz jót a kondíciójának.

2011. szept. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!