Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Javasolnátok olyan boltot/hely...

Javasolnátok olyan boltot/helyet, ahol ilyen akváriumot készítenének nekem?

Figyelt kérdés

Egy Fluval edge akváriumot használok most, ilyet: [link]

Nagyon elégedett vagyok vele, kivéve egy valamit: túl kicsi. Szeretnék több halat tartani, nem csak nanokat, viszont a nagyobb akváriumokból nem tetszik egy fajta sem, nem is illene itthon sehová.


Szóval arra gondoltam, hogy csináltatok nagyobb méretben egy hasonló üveget: [link] (ez a fluval üvege fedők nélkül). Üveges tudna ilyet csinálni? És csinálna is nekem? :) Mennyiért kb, ha egy max 100 literest akarok?


És lenne még egy-két kérdésem:

Hagen aquaclear 20 vagy 30 filter jó bele? (mert az van a fluvalban is, és nagyon tetszik, sokkal jobb mint a többi szűrő, amit eddig láttam)


És amivel teljesen nem vagyok képben a világítás. Tudnátok konkrét példákat mondani, linkelni hogyan és milyen lámpákat kell beszereznem, hogy jó legyen? Szeretnék sok növényt is.


Édesvizi akváriumról van szó.

Köszönöm a válaszokat :)


2011. szept. 28. 14:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Van egy oldal ahol megadod, hogy milyen akváriumot hány litereset szeretnél megadod kb a métereket megcsinálják és postázzák de nem valami biztonságos :S

Az oldalt ha megtalálom belinkelem!

2011. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Egy 100 literes azért már más kategória.

Ha sok növényt akarsz, ezt a tetőt el is felejtheted, mert ebbe nem lehet annyi fényforrást rakni, amennyi kell.

Üvegtetőre lehetne rakni valami hasonlóan minimalista stílusú fénycső armatúrát, de itt a szűrő takarása annak is útban lenne.

Ez a szűrőfajta az átlag belsőkhöz képest picivel jobbak biológiai szűrésre, viszont elég csekély áramlást csinálnak. Ezért a 30-as minimum kell, de az 50-es se túlzás.

2011. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
írtam, hogy maximum 100, de igazából olyan 70 körülire gondolok, majd még meglátom. Miért ne lehetne elég fényforrást rakni bele? A fedő alá böven beférne a normál méretű t8as cső is.
2011. szept. 28. 18:10
 4/27 anonim ***** válasza:

De csak hátul, és középen világít.

Egyébként meg hány Wattos fénycső fér bele? Pontosan mekkora lenne a doboz mérete? És az akvárium hossza?

2011. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

de miért gondolod , hogy csak hátúl meg középenvilágítana ? a doboz nem árnyékolna sehol.


Még nem tudom az ilyen adatokat, de arányosan csinálnám meg. A doboz legalább akkora lenne mint a cső.

2011. szept. 28. 18:54
 6/27 anonim ***** válasza:
Nem gond, annyi, hogy csak alatta tarthatnál növényeket, mert a széleket semmi nem világítaná be. Egyébként meg T8 asból 60 cm-seket kellene használni, + a foglalat, stb, simán lesz vagy 70-75 cm, szóval nem ilyen lesz arányaiban.
2011. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

írtam, hogy maximum 100, de igazából olyan 70 körülire gondolok, majd még meglátom. Miért ne lehetne elég fényforrást rakni bele? A fedő alá böven beférne a normál méretű t8as cső is.



De mégis hova férne be a fedő alá? Fedőnek a kis dobozkát hívod a közepén? A t8-as cső hatalmas nagy, ezt a vastagságára értem, szóval a kis üvegperemnek illetve a dobozkának jó nagynak kellene lennie. A másik, amit pedig már írtak, hogy a fénycsöved csak hátul, illetve középen világítana. 1) Mert a dobozkád csak az akvárium közepéig ér be. 2) Ezzel összefüggésben mivel a kialakítás miatt nagyon közel van a fénycső a vízhez, nem tudja rendesen szétszórni a fényt, ezért fog sávban világítani a vízben. Ha magasabbra tudnád tenni, jobban bevilágítaná.

Ezenkívül a fénycsövek hosszúak is, ezért egy a szép design rovására menne, gondold el, hogy a kis dobozkád majdnem végig ér hosszában az akváriumon.

Végül pedig ez az akvárium félig a levegőben van, legalábbis az alja. Egy nagyobb akváriumnál én már nem kockáztatnék meg ekkora lelógást alul.

Nem mondom, biztosan szépen meg lehet csinálni, csak nem lesz túl hatékony. Egyébként bármelyik üveges megcsinálja neked, nem egy nagy dolog összerakni egy akváriumot, de azért lehetőség szerint olyat keress, aki már ragasztott.

Sok sikert!

2011. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

félreértettetek... nem lemásolni akarom a fluvalt, arányaiban meg pláne nem. Ha a felső doboz nem lesz négyzet alakú, az sem baj.


Tudjátok vannak azok a komlett akvárium szettek, ahol ilyen béna műanyag fedő van a tetején és annak az alján van a világítás. Kb. úgy csinálnám meg én is, csak strapabíróbb anyagból (kiváncsi macska miatt muszáj), és úgy, hogy össze legyen kötve egy hátulsó dobozzal, amibel a szűrőt rejteném el, ahol a fluvalban is van.


Úgyhogy csináltam egy tervet (nem méretarányos): [link]

A fekete dobozok méretei változhatnak, leeht a felső kicsit magasabb, ha így túl közel lenne a fénycső a vízhez, de ahogy írtam a műanyag tetősöknél is kb ilyen közel van...


A üveggel kapcsolatban meg nem az volt a kérdés, hogy a standard téglatest alakot megcsinálják-e, hanem ahogy a képemen látszik: a fedőlap is rá lenne ragasztva a többire és a közepén ki lenne vágva. És hogy azt is megcsinálják ha leírom mit hogy merre mennyi?

2011. szept. 29. 11:26
 9/27 A kérdező kommentje:
szóval ha pl. 50 cm széles lenne az aksi, akkor a fedőüveglap szélei kb 5-5 cm lennének, köztük a maradék 40 cm meg lyuk.
2011. szept. 29. 11:28
 10/27 anonim ***** válasza:

Az üveg a legkevesebb, itt a tetőt lehet nagyon elrontani.

Lehet, hogy kis akváriumban össze-vissza terjed a fény, de egy nagynál érdemes minél jobban bevilágítani a tetejét.

Pláne, ha (ahogy írod) sok növényt akarsz. Úgy tervezd meg, hogy az akvárium falaitól maximum(!) 10 cm-re már fénycső legyen! Ha ehhez hozzáveszed azt, hogy sok növényhez legalább 0,5-0,7 W/l fényerőt el kéne érni, hamar belátod, hogy gyakorlatilag az egész tetejét be kell fedni. Szóval nem véletlenül vannak kitalálva azok a tetők úgy, ahogy.

Más kérdés, hogy a gyáriakban meg hiába lenne elég hely normális fényerőhöz, abból meg kispórolják, szóval maga a házi építésű tető egy kiváló ötlet.

Csak magával a konstrukcióval lesznek gondok.


Egyelőre azt tudom tanácsolni, próbáld meg konkrét méretekkel megtervezni. Abból kéne kiindulni, hogy kell 2 db. 18W-os 60 cm-es fénycső, amit úgy helyezel el, hogy minél egyenletesebben szórja a fényt.

Jó lenne tudni, mekkora helyet foglal el a szűrő (legalább kb) a hátuljától számítva, előre fele.


A másik megoldás az lenne, ha nem T8 fénycsőben gondolkoznál, hanem pl. kompaktban, ( [link]

ilyen talán elférne a szűrő 2 oldalán, és előtte is 1.

Csak ezeknek az a hátrányuk, hogy nincs valami nagy választék belőlük.


Az akváriumot szerintem bárhol megragasztják, ahol sima akváriumokat is ragasztanak, de pesti boltokat nem tudok.

A tetőt legtöbben bútorlapból csinálják, mert elvileg jó fóliázással vízhatlan. Elvileg! Szerintem jobb a rétegelt lemez, véknyabb, könnyebb, viszont alaposan kell kezelni pl. vízálló, és vizes alapú lazúrral, a vízállóság miatt.

De ha tudod finanszírozni, és van valami bádogos ismid, alu lemezből a legjobb meghajtogatni.

Mindenesetre ezt a fényforrás dolgot alaposan tervezd meg, mielőtt belefognál a megvalósításba.

2011. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!