Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen üvegből legyen?

Evilkiller kérdése:

Milyen üvegből legyen?

Figyelt kérdés
Nagy méretű akváriumot szeretnék készíteni! Durván 900 literest! A kérdés, hogy milyen vastag üvegből csináljam, és mivel ragasszam össze, hogy kibírja a víznyomást? Az élein fakeret lesz, de az nem sokat segít be!
2011. szept. 29. 23:20
 1/7 reptoid ***** válasza:
Ne te ragaszd össze, bízd üvegesre. Meg sem bírsz moccintani egy akkora üveglapot. Egyébként legalább 1-1,5 centis üvegből csináltasd, persze az egész azon múlik, hogy milyen magas lesz az akvárium, csak az számít a vastagság megadásakor. Ha van rá keret, a frontüveg legyen optiwhite.
2011. szept. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nagyot, hát azt nem tudom itt csak 12-es üvegből csinálják, de itt nincsenek annyira túlméretezve az üvegvastagságok, nézd:


[link]


itt az összes méret:


[link]

2011. szept. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Profi akvárium készítőt bízz meg ezzel! Akár úgy is, hogy a levágott üvegeket a helyszínen ragassza össze. Az üvegvastagságot tudnia kell, de az az akvárium alakjától, és a keresztmerevítések mennyiségétől is nagyon függ.

Am. sima szilikonnal ragasztják az ekkorákat is, viszont a ragasztás módja már eltérhet!

Nem tudom, ekkora méretben ugyanúgy ragasztanak e, mint kisebben, de ilyen 5000 litereseket már sokkal felexibilisebbre csinálják, tejlesen más módszerrel. Gyakorlatilag csak az üvegek sarkai találkoznak, vagy még az sem. És egy vastag szilikon hengerbe vannak beágyazva. (legalábbis oldalt)

2011. szept. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Olvastam máshol, hogy sokminden függ a magasságtól...

ho x szé x ma: 140x60x110-es kivitelezhető szerintetek, vagy rakjak két alacsonyabbat egymás tetejére a bútorban?

És legyen szélesebb, hogy stabilabb legyen?

2011. okt. 1. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

110-es magasság brutál nagy! Oda valami ragasztott üveg kell, vagy nem tudom, de az nagyon nagy nyomást jelent.

Annyira nagy, hogy sima fénycsővel nem is nagyon tarthatnál növényeket, mert azoknak a fényét 60-70 cm megállítja. reflektorokat meg nem tudom, hogy tudsz beépíteni a bútorba.

Mert ha jól értem, akkor valami ilyen lenne a cél. Azt sem tudom, hogy képzelted, hogy egymásra rakod. Ahhoz iszonyat erős bútor kell, és az akváriumokhoz hozzá is kell férni, belenyúlni, stb.


Ha csak a hely beépítése a cél, akkor esetleg egy paludáriumban is lehetne gondolkozni, az simán lehet 110 cm magas, és mivel olyan 1/3-ig teszed vízzel, a nyomás, és a világítás sem jelent akkora gondot.

[link]

... mondjuk ez elég profi munka, ilyenhez kell egy kis gyakorlat.

2011. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem is rosz...

Ez tetszik, köszi!


Ha a víz feletti részen tartok vmi kisebb hüllőfélét, annak számít hogy édesvíz vagy tengeri világ van alatta?


És ha összeszedem a leglátványosabb 2-3 halfajt, azoknak mekkora hely kell minimum?

2011. okt. 2. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen édesvizinek kell lenni, a tengepart nem ilyen, ott nincsenek ilyen növények.

Hüllő tartása szerintem nem lehet itt túl könnyű, azoknak már általában több szárazföld kell. Ez teljesen vízparti élettér, inkább valami kétéltű érezné jól magát. Szép nyílméreg békákat lehet kapni, ők elég látványosak. Meg elég kényesek is, ha vennél, előtte tanuld meg jól az igényeiket, és tartásukat.

A halak helye attól függ, hogy milyen halak. Az meg változó, hogy kinek mi látványos.

2011. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!