Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a fénycsövekről? Hogyan fejlesszem a világítást?

Figyelt kérdés

[link]


[link]

Ezek a csövek hiába férnek el méretük miatt, de a 15 wattos gyári foglalat gondolom nem tudja meghajtani őket.

Szeretném ha segítenétek kicsit, hogy tudnám a fényem fejleszteni? Nem nagyon tudok még egy csövet bepaszírozni, mivel nincs rá helyem (kép). De szerintem nem tudom kinyitni azt a részt ahol az előtét van, legalábbis olyan mintha a műanyag be lenne hegesztve. Tehát akkor marad a paszírrozz be még egy csövet dolog? Szerintetek be fér ne, de akkor hová teszem az előtétet, esetleg oldjam meg a kompakt izzó gyújtójával? Valahol olvastam róla.


2011. szept. 30. 16:46
 1/6 Platypus ***** válasza:
A méret nem minden, a 15 wattos az T8, ez pedig T5, tehát teljesen más foglalattípus. Továbbá a teljesítmény is eltér, ezért egy csomó mindent át kéne alakítani. Tehát ha ezeket a csöveket akarod használni, akkor gyakorlatilag ki kell cserélned a régi foglalatokat mindenestül. Viszont gazdaságosabban ad több fényt a T5, tehát megérné.
2011. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi közben már rájöttem hogy hülyeség az egész amit írtam, ettől függetlenül tudnál ajánlani valamit hogy miként tudom fejleszeni a fényerőmet?
2011. szept. 30. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Csinálj tetőt házilag, abba több fényforrás fér. Vagy használj üvegtetőt, és csinálj arra valami egyszerű armatúrát.

(Amúgy nem tudom, hogy van e ezeknél intenzívebben algásító cső! Tudod mire vállalkozol, ilyen minőségű fénnyel?)

2011. szept. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elvetettem az egészet mert ahogy írtátok is elvetélt ötlet. Szóval a mostani tetőt kibelezem annak a dobozrésznek ami most az alul van és benne van gondolom az előtét azt levágom hogy csak felül maradjon meg, ne legyen lukas. Aztán ebbe a nagyobb helybe ami keletkezik berakok egy 2x15W os előtétet és 2 csövet (egy daylight meg egy növény mondjuk) Ez így milyennek tűnik?
2011. szept. 30. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Jónak. :)
2011. okt. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy 15W-os növényes cső mellé esetleg jó lehet a ledvilágítás. Vannak ilyen öntapadós páraálló, hidegfehér ledcsíkok. Egy trafó kell még hozzá, azt annyit teszel be amennyit akarsz. Önmagukban szerintem ezek nem elegek a növényeknek, de egy jó növényes csővel akár jó is lehet.
2011. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!