Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csiga ez, és káros e a...

Milyen csiga ez, és káros e a lágykorallokra nézve?

Figyelt kérdés

Tengeri, én vettem ebből egy nagyot, de már tele van az akvárium picikkel. Most a nagyot nem tudom lefotózni, mert elbújt, általában befúrja magát a kavicsba.

Amikor vettem, azt mondták hogy Leopárd csiga, de olyat nem találtam neten. Lehet nem az a neve.

Ilyenek a kisebbek:

[link]

[link]

[link]


Ezek az összes zöld színű algámat megették eddig, meg talán a Xenia nyakát is rágják (de az még nem biztos) egyelőre nem látom hogy mit csinálnak rajta :)


A nagy csiga minden szűrőt telerakott petével, sok fehér pötty van, vannak köztük már nagyobbak is. A kavicsba nem látok bele, talán ott is vannak.


2011. okt. 1. 21:59
 1/6 A kérdező kommentje:

A harmadik link nem jó. Ez a jó:

[link]

2011. okt. 1. 22:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Hmm.hát a második kép alapján én azt mondom, hogy nagyon gyorsan szedd ki őket, és dobd ki, mert ezek azok a fajta csigák, amik mindent lezabálnak, és azért egy tengeri akvárium nem olcsó mulatság.

[link]


Szerintem ez barna csiga, tudom nem így néz ki,de ha megnő nem lesznek rajta ilyen foltok.Ezek mindennel behozhatóak az akváriumba, én azt mondom SAJNOS.Ha veszel növényt 100%hogy lesz rajta.Nekem nagyjából sikerült kiirtanom, bár mindig bukkannak fel újabbak időnként(megnőnek a picik), de ahogy meglátom szedem ki, és dobom be a márványráknak.A petéket érdemes még most megsemmisíteni, míg ki nem kelnek, mert Isten tudja mennyi lesz egy idő után belőlük, és szinte képtelenség kiirtani őket, mint mondtam lerágnak mindent.

24L

2011. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Helyesbítek:

Szerintem ez barna csiga, tudom nem úgy néz ki mint a te képeden,de ha megnő nem lesznek rajta foltok.

2011. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy lenne ez már barnacsiga? Ez tengeri akvárium, ott egy hagyományos tányércsiga nem élne túl sokáig.
2011. okt. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link] itt nézz körül, te jobban be tudod azonosítani, mert te szemmel is láttad már őket.


Leírás alapján a Red Footed Conch-t mondanám, arról írják, hogy a kavicsokban garázdálkodik :)

2011. okt. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Dejó, köszi. Tényleg rossz a kép, amit fotóztam, nem nagyon látszik rajta.


A nagy csigám az fehér alapon narancssárga foltos, de halvány foltok vannak rajta. Az akkor lehet, hogy inkább az "Orange" Csiga. Lefotóztam, mert kijött az akvi tetejére, hát ez is szar kép, de mindegy, a nagy az ilyen:

[link]

[link]


Azt ír az "Orange" az ragadozó (akkor nem eszi a lágykorallokat), de az apró rákokat, meg döglött kajákat megeszik. Hát van egy nagy táncoló garnélám, azt remélem nem akarja majd felzabálni.


És igaz amit írnak hogy beássa magát a talajba, azt írják azzal szellőzteti a talajt és meggátolja a túletetést, mert minden szerves anyagot fölzabál a homokról (jó nekem kavics van, de mindegy, abba is beássa magát) és hogy csak a levegőcsövét dugja ki, mondjuk azt nem láttam, de biztos, meg hogy nagyon jó a szaglása (és ez is igaz lehet, mert néha etetéskor kirohan és rohan oda a kajához).


Akkor végülis ez hasznos.


Na most az az érdekes, hogy a kicsi csigák meg nem hasonlítanak rá, azok inkább barna pöttyösek, azok a zebra csigára jobban hasonlítanak talán, bár arra se.

Mindegy, a zebrára meg azt írja, hogy algát esznek csak.

Hát akkor az se baj :)


Na jó köszi. Jó ez a link. Engem érdekelnek a tengeri csigák, hogy milyenek vannak, de én magamtól nem találtam semmi jó linket google-ba :)

2011. okt. 2. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!