Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett az akvárium...

Mi történhetett az akvárium vizével? Tele van ilyen fátyol szerű hártyás szennyeződéssel.

Figyelt kérdés
4 napja lett takarítva ,természetesen vegyszer nélkül.Lehet hogy a szűrő nem műköbik?de akkor se kéne így kinéznie.Most megint takarítás folyik.
2011. okt. 3. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem csak 1 db volt ilyen..nemtudom mi lehetett,már beszívta a szűrő
2011. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a víz nem "felhős"? mert akkor túl magas az ammónia szint.
2011. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mangrove fán szokott alakulni fehér hártya a vágott végein, meg egyéb faágakon is néha. Az olyanokat én ki szoktam venni lemosni, aztán vissza. Meg ha van törpe szívóharcsa, az lenyalogatja. De idővel ez magától is elmúlik.


Vagy ha csak szimplán fehéres a vized, akkor talán az infuzora szaporodott el. Ez van a friss vízben is, csak a sok fénytől, első feltöltésnél néha elszaporodik. Ekkor sötétíteni kell 1 napra és érdemes csinálni egy fél vízcserét is.


Amikor teszel bele új kavicsot, azt használat előtt ki kell mosni egy vödörben, mert attól is lehet zavaros a víz.


Azt, hogy a szűrő működik e, elég könnyű megállapítani, csak elé rakod a kezed és érzed ha fújja a vizet, akkor megy, de ettől még nem biztos, hogy elegendő.


Ha a szűrőd fújókáját a vízszint magasságába rakod és látod, hogy nem igazán forgatja a víz tetejét, akkor vagy el van tömődve a szivacsa és ki kell mosni, vagy csak egyszerűen gyenge a szűrőd. Utóbbi esetén vegyél egy nagyobb erősebb szűrőt bele.


Ha nincs pénzed nagyobb szűrőre, lehet az is elég ha veszel még egy kicsit, és az egyik szűrőt az akvárium balfelébe hátra rakod, a másikat meg a jobbfelébe előre, lényeg, hogy mindkettő egy irányba forgassa a vizet, így a két szűrő erősíti egymást.

2011. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egyszerre csináltál nagytakarítást, és kitakarítottad a szűrőt is, akkor tényleg nem működik a szűrő. Mármint a motor biztos jár, csak nincs benne semmi, ami szűrjön.

Gyakorlatilag újraindítottad az akváriumot, és most rendesen le van terhelve a víz. Ilyenkor ismét a kezdeti folyamatok indulnak be, ez valamilyen gomba telep lehet szerintem. A különbség az, hogy az elején van módod üresen járatni az akvit, most meg gondolom a halakat is visszaraktad.

Ha most ismét takarítassz, és ez vízcserével is jár, jó úton, és gyors tempóban haladsz afelé, hogy az összes halat kinyírd.

2011. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Naja, mondjuk nem hiszem, hogy teljes takarítást csinált. Vagy igen?
2011. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is jártam így nemrégiben takarítás után. Sz.arul is raktam össze a szűrőm, nem is ment egész nap, szóval összejöttek a dolgok ahogy az lenni szokott. Ja és az ajzatot nem cseréltem csak a lehetőségekhez képest felporszívóztam. 2-3 napra rá fehér volt az egész víz. Szerencsére a halakat időben kiszedtem, teljes vízcsere, néhány túlfejlődött növénytől is megszabadítottam az akváriumot, és halak ide vagy oda nagyjából 12 órát hagytam pihenni az új vizet, és közben szűrtem. Azóta minden rendben van.
2011. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ez régi akvárium, akkor tuti hogy mikor beleöntöttél új vizet, csak felkeveredett a kavicsból a sok kosz.


Tisztább lenne ha az egész kavicsot leszívnád egy slaggal a halak alól, és jól kimosnád vödörben.

2011. okt. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!