Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tartsak?

Milyen halakat tartsak?

Figyelt kérdés

Van egy 30 literes és egy 16 literes akváriumom.

Idővel mind2őt szeretném használni,csak mivel úgy kaptam őket (kicsi ingyen,nagyobb 1000Ft-ért),szerintem nem ártana megerősíteni őket.Szóval első kérdésem az lenne h. ezt mivel tehetném meg?illetve ha üvegessel csináltatom az mennyire jó?hogy jövök ki olcsóbban?

Következő kérdésem hogy milyen halakat tartsak?Barátoméknál vannak Xifók,azokból biztos kapok 6-7 darabot.Ezek mellett milyen hal képes megélni?Mert ahogy tudom az sem mind1 h. a halak hogy jönnek ki egymással,illetve az akvárium mérete is döntő fontosságú.

Az állatkereskedésben kinéztem magamnak kis vitorlás halakat,illetve (bocsánat hogy így írom körbe,de nem tudom a nevét xD )ilyen kis féreg szerű,barnás-feketés kis izzéket,amik halakkal 1ütt voltak az akváriumba,és körbe-körbe úszkáltak...gondolom valami kis algaevő herkentyűk,de nagyon megtetszettek.(Ha valaki tudja miről zagyválhatok az írja le :D ).Ezek szerintetek megélnek a Xifóval?

Köszi a válaszokat,és bocsi h. hosszú lett! :)


2011. okt. 3. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

30 literben NEM lehet xiphot tartani. Normális körülmények között 15-20 centisre is megnőnek!!!


Ekkora helyen max. 1 bettát, vagy endler guppit tarthatsz, esetleg néhány amanda lazacot vagy borarast.

De egy ilyen kis szarban rohadt nehéz a biológiai egyensúlyt fenntartani!

2011. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát ezekkel nem sokra mész. Az, hogy a boltban mit tartanak semmit nem jelent, azzok nem dísz akváriumok, és nem hosszú távra vannak berendezve. Amíg el nem adják a halakat, addig elsínylődnek ott, ha a fele megdöglik se túl nagy gáz, szóval ne abból indulj ki. Egy hosszútávon fenntartható kis életteret kell kialakítani. Ez a történet természetről, és a vízi világról szól, és ez nem igazodik az egyéni igényekhez. Ha örömet, és szépséget akarsz ettől a hobbitól, akkor érdemes jobban belemélyedni a dolgokba, és optimális körülményeket teremteni a lakóknak.

16 liter gyakorlatilag alkalmatlan gerinces állat tartására. Növényeket tarthatsz benne, ha mindenképpen vizi állatot akarsz, az Artemia keltetését, felnevelését, és tartását javasolnám. Jó elfoglaltság, és nekik ez elegendő élettér.

A 30-as se sokkal nagyobb, nem sok hal van, ami ilyen méretben kínzás nélkül tartható. Amit kezdő "akvaristának" jó választás lehet, 1 db. hím Betta. Ekkora méretben viszont más hal már nem társítható mellé. Főként azért, mert nagyobb méretű hal szóba se jöhet, a kisebbek meg rajhalak, 8-10 db-ot kell tartani belőlük, és egy ilyen csapat túlzottan leterhelné a vizet.

A betta tartáshoz egy kis útmutató:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

A válaszok 50 literre vonatkoznak, 30-ban sajnos nem igazán társítható semmivel.

Szűrés, fűtés, világítás a növényeknek mindenképpen kell!

2011. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Xifo: 150 liter...


30 literben max. 1 db betta, meg amit az első mondott. Vagy garnélák. 16 liter max. karanténnak, semmi másnak! És igen, nem lehet fenntartani az egyensúlyt, főleg nem egy kezdőnek. Inkább vegyél egy 54-60 literest, abban már könnyebb fenntartani az egyensúlyt.

2011. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ja, a vitorlásnak meg 200 liter a minimum.


[link]

2011. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
a kissebket felejtsd el mert 30 liter alatt nem lehet halat tartani, a nagyobba el tudnk képzelni pár 6-8 db neonhalat de ha a szaporulattal tutdsz mit kezdeni
2011. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha a Betta mellett döntenél, akkor ami a linkelt válaszokból kimaradt, hogy heti 2-3 alkalommal 10-20 percet nem árt tükrözni neki. Kis tükröt raksz be neki, vagy felétartod, hogy harcrakész állapotba hozd. (rivális hím) Ez jót tesz a hormonjainak, túl ingerszegény környezetben ugyanis képes annyira magábaroskadni, hogy elpusztul.
2011. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Istenkém...kezdő..kezdő.. xD

Nem a kezdőségről van szó hanem h. szinte ingyen hozzájutottam 2 akváriumhoz és szeretnék kezdeni velük valamit.Józan paraszti ésszel érthető sz.tem...

a Xipho pedig szintén onnan jött h. kapnék ingyen!!

Gondolom már értitek,legalábbis merem remélni.

Nem kell itt köveket dobálni mintha megkínoztam volna 1 állatot,csak kérdezősködöm....inkább mondjátok azt h. ezekkel xarra sem megyek,és "add el te marha!" felszólítással éljetek.

Igazából találtam egy 200 liter-es akvát olcsón,eredetileg ezt szerettem volna...csak a szállítással vagyok gondban. :/

2011. okt. 3. 18:41
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Neonhal 30 literbe? Utolsó, te se osztogass rossz tanácsokat. Neonhal: minimum 12-15 db, de minél több annál jobb, mert csapathalak és kis létszámban stresszesek és betegek lesznek! És minimum 75-80 literes akvárium szükséges nekik, mert hosszú úszótérre van szükségük! És milyen szaporulatról beszélsz? Neonhal nem szaporodik normál akváriumi körülmények között, ugyanis lágy vízre van szükségük...olvass mielőtt tanácsot próbálsz osztogatni!
2011. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat ... tanácsokat :)
2011. okt. 3. 18:42
 10/17 anonim ***** válasza:
18:41 vagyok, természetesen így már nem az utolsó válaszolónak szánom a válaszom, csak amíg írtam már más is írt. :)
2011. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!