Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a sziámi...

Mi lehet a baja a sziámi harcos halamnak?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdte el azt csinálni hogy lemegy az akvárium aljára és ott fekszik! De valamikor fogja magát és elkezd úszkálni mintha semmi baja nem lenne. Etetéskor is rögtön jön eszik meg minden és nem tudom mi lehet ez. Víz hőmérséklete 26 fok stabil nem ingadozik . Kérlek segítsetek!! Válaszotokat előre is köszönöm.
2011. okt. 5. 10:45
1 2
 11/17 Falun ***** válasza:

és milyen növény? (keress képet)


próbálj ellenálló fajokkal kezdeni.

pl.: hólyagos vízikehely, anubias, jávai moha :)


mert sok növénynek nem mindegy a talaj, fény, tápozás, co2, stb...

2011. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

okkés megnézem még ma amit irtál köszönöm szépen. nem régota van meg az akvárium azért kérek ennyi segítséget :)

töltöttem fel képeket

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 5. 11:59
 13/17 A kérdező kommentje:
uszkál mint a képeken látod és fogja magát és ledöglök oda a sarokba mint az elsö képen látod :S
2011. okt. 5. 12:00
 14/17 Frontosa ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy ekkora akiban max 8-10 neon tarthatsz. Xifonak minimum 3szor ekkora kell, a ,,tapadónak" pedig 2szer. A hőmérsékleti igényük sem azonos az általad tartott halaknak. Valószínű, hogy stresszes a Bettád, kis helyen össze van zsúfolva nagy mozgásigényű halakkal (xifo)

A szárított szunyoglárva semmire sem jó, max bélgyulladást kapnak tőle.

A növények hamarosan ki fognak sajnos dögleni, mivel kevés a fényed. Ha jól sejtem 1 db. fénycsöves gyári tetőd van, csak alacsony fényigényű növények maradnak meg pl. Anubias.

Üdv,

2011. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
hát ez nagyon jo :( akkor melyik halat ajándékozzam el??plusz világitást hogy csináljak??
2011. okt. 5. 13:49
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

A világítást egyelőre hagyjad, a halakkal foglalkozz! Túl sok a hal az akváriumodban, a diszhal.info-n keress rá az igényeikre, melyiknek mekkora akvárium, meg hogy pontosan miyen is az a tapadós hal /őt a harcsák között keresd/.

Tarthatsz 10 neont, vagy 1 bettát, vagy 6-8 guppit :) a tapadós szerintem ancistrus lehet, őt mindenképp ajándékozd el!


A világításon csak úgy tudsz növelni, ha készítesz tetőt, erről leírás rengeteg van az interneten :) Sok szerencsét!

2011. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Minden menjen a betta kivételével, ha hozzá ragaszkodsz. Vagy azt is ajándékozd el, és vegyél valamilyen más fajt. A bettán kívül egyik se jó ebbe az akváriumba. Neonnak is minimum 75-80 literes akvárium szükséges, mert nagy úszótérre, hosszú akváriumra van szükségük, a többi halról nem is beszélve. Én a helyedben ekkora akváriumba vennék hím guppikat (ha nem gond a szaporodásuk és el tudod ajándékozni a kicsiket akkor akár nőstényeket is), vagy tartanék benne garnélákat valami kisebb fajta hallal, pl. amanda lazac, boraras fajok, amelyik nem lágyvizes.
2011. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!