Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neptun aquaplant & co2 mi a...

Neptun aquaplant & co2 mi a véleményetek erröl?

Figyelt kérdés
Vettem mert a növényem kezdtek elpusztulni megsárgulni.Irtátok itt hogy kevés a fény de átmentem egyik ismerösömhöz neki is ilyen akváriuma van mint nekem(OBIS 55 literes) és nála semmi baj.szépek a virágok is!ö valami jobb minőséget dobál bele de most csak ezt tudtam megvenni.Mert eddig csak növényi tápsot locsoltam bele.Vélemény?
2011. okt. 6. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyári világítás 15 watt. Ez 0.3 watt/liter. Ennyi fény mellett felesleges co2-zni, mert itt csak árnyéktűrő növények maradnak meg, amik úgysem hasznosítják. Olyan növényeket kell választanod, aminek elég ez a fény: Gömbmoha, anubias, jávai moha, vallisneria, cryptocoryne fajok, microsorium. Mással nem érdemes próbálkozni.

A hínárok a legfényigényesebbek, nekik például 1 watt/liter is kevés, a piros/bordó levelű növények szintén ebbe a kategóriába tartoznak, meg még rengeteg. Nézegesd a diszhal.info-n a növényeket, azonosítsd be a tieidet, aztán ha erős vagy intenzív fényigényű, akkor egyértelmű a probléma.

2011. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt azért nem ertem mert a hínàrok meg annyira nönek hogy pàr szàlat vettem majdnem 2 hónapja és majdnem teli van màr vele az akvàrium!ugyhogy akkor meg elég a fény vagy nem sok fény igényü ahogy irjatok! Vagy akkor mi lehet?
2011. okt. 6. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!