Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Riccia fluitans milyen tápozás...

Riccia fluitans milyen tápozást igényel?

Figyelt kérdés
Nincsenek állatok az akváriumban, csak kisérletezgetek.
2011. okt. 8. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Easy life profito jó neki.


De ha csak a víz tetejére van rádobálva és úgy nem tápozod semmivel, úgy szép zöld marad, nekem garnélásban úgy van.


De amikor hálóval le volt kötözve, és tápoztam, akkor egy ideig szép volt, aztán nem nyírtam, nem tápoztam és megnőtt egész magasra, de egyre fehérebb lett, elég furán nézett ki.

2011. okt. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Ha nincsenek állatok, akkor nem elég a profito, nitrát és foszfát utánpótlásról is gondoskodni kell. Alapvetően van elég az állatok ürülékében, halas akváriumban ezért lehet csak mikroelemekkel- mint a profito - tápozni. A legegyszerűbb amit tehetsz, hogy szobanövénytápot használsz, mert ebben van elég nitrogén és foszforvegyület is.
2011. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mennyire káros a sima növénytáp állatokra, ha később garnélát is teszek, elég egy teljes vizcsere? Tudtok esetleg valami más, nem annyira igényes növényt, ami az aljztot teljesen befedi és fára is rá lehet kötözni?
2011. okt. 8. 15:01
 4/5 Platypus ***** válasza:

A sima növénytáp ammóniát és/vagy nitrátot tartalmaz, ami a halak vizeletében is megtalálható. Mindkettő mérgező a halakra, de mivel állandóan termelődnek az akváriumban, ezért semmi problémát nem jelent a későbbiekben, ha az üres akváriumba adagolod.

Ha aljzatot elfedő igénytelen növény kell, akkor a mohák körül nézelődj, a szingapúri vagy a karácsony moha pl. alkalmas.

2011. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van egy 16 literes akváriumom ezze akarok valamit kezdeni. Előszőr mohával akarom az aljzatot elfedni, minél gyorsabban, ezért gondoltam a tápra, utána meg lehet hogy rakok pár garnélát. De egyelőre csak mohás. Amiket ajánlottál gyorsan nőnek?
2011. okt. 8. 21:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!