Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talaj porszívózásal kapcsolatban?

Zsoka79 kérdése:

Talaj porszívózásal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A porszívózás után fehér vödörben szoktam át vizsgálni a leszívott mulmot és már két alkalommal is találtam az alján pont szerű kis mozgó élőlényeket. Szaggatott mozgásuk van és olyan kicsik hogy szabad szemmel alig észre vehetők. Mik lehetnek ezek és milyen hatással vannak az akvárium élő világára. Ártalmasak vagy inkább hasznosak.
2011. okt. 8. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
.
2011. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bocsi de nem véletlenül csiga 1 vagyok
2011. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy csigák, azoknak nincs szaggatott mozgásuk. Egy haveromtól én is kaptam hasonlókat vízinövénnyel, de sikerült kimosnom, mielőtt beraktam az akváriumba. Nála semmilyen hatása nem volt a halakra. Engem is érdekel, mi lehet az.
2011. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát a csigát kizártam mert elég gyorsan mozognak.
2011. okt. 8. 11:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Az észlelés előtt nem vettem semmit az akváriumba és még vissza következtetni sem tudok, hogy mi lehet. Azt sem tudom hogy került bele?
2011. okt. 8. 11:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudod megnézni nagyító, esetleg mikroszkóp alatt? :)

Szerintem kérdezz rá egy akvarisztikai oldalon, a nagy rutinok biztos csípőből vágják. Aztán majd írd meg ide is! :)

2011. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vizibolha szaggatott, de a halak már megették volna.

Planária nem szaggatott, de kicsi, és nem ártalmas.

Vagy valamilyen élősködő, de azok is inkább csak csúsznak másznak.


Nem tudom mi lehet, talán egy növénnyel került a vízbe.

Próbálj csinálni sűrűbb vízcseréket, akár mindennap és ne etesd túl a halakat, mert ha marad egy kis kajamaradék a kavicson és kicsit elhanyagolt az akvárium, abban mindjárt jobban elszaporodnak az ilyen kis férgek.

2011. okt. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vízibolha és nem planária. Kb 0.5mm-nél kisebb és az alzatban található, fekete a színe. Hetente porszívózok mert kicsi a belsőszőröm és még nincs kész a külső. Már mindent meg néztem a világ hálón de semmi. :(
2011. okt. 8. 17:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Jah. Arra gondoltam hogy Rák lárvák lehetnek, mert vannak Vad Garnéláim.
2011. okt. 8. 17:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Hja, akkor pici garnélák, azt ne öld meg :)
2011. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!