Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha vöröses színű a halak...

Ha vöröses színű a halak kopoltyúja, az oxigén hiányra utaló jel?

Figyelt kérdés
Éjszakára ki szoktam kapcsolni a levegőztetőt. Úgy gondoltam marad a vízben annyi oxigén amennyi éjjelre elég nekik. Vagy nem?
2011. okt. 8. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt akkor elég, ha nem fodrozza, akkor állítsd feljebb a nyílását :)
2011. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem oxigénhiány. Ha eddig nem volt piros a kopoltyújuk, most meg az lett, akkor biztos túl sok vizet cseréltél egyszerre, és nem hagytad elég ideig állni a vizet, vagy lehet raktál bele friss csapvizet is. Sűrűbben, de kevesebb vizet cserélj és nem kell totál tisztának lenni a víznek, az is baj lehet ha túl tiszta túl fertőtlenített, persze az se jó ha túl koszos, de egy köztes állapotot kell fenntartani, állandó időnközönkénti kis vízcserékkel. Egyszerre elég csak 25-30%-ot cserélni.
2011. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:

Súlyos oxigénhiány és/vagy ammónia mérgezés.

Ha csak levegőztető van az akváriumban szűrés helyett, és éjszakára kikapcsolod, akkor ez egy biztos módszer a halaid megölésére.

2011. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
attól is lehet piros? azt nem tudtam :/
2011. okt. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!