Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tudni az amano...

Mit kell tudni az amano garnéláról?

Figyelt kérdés
Egy bettával szeretnék néhány amano garnélát tartani, de nem tudom, hogy pl. a bettának nincs lámpa az akváriumba, hogy muszály-e lámpa az amanonak meg,hogy nincs lefedve az akvárium, hogy a garnélák nem tudnak kimászni. ezeket nem tudom. kérlek segítsetek. meg hogy érdemes e bettával együtt tartani. Ja és még egy kérdés. A bettámat múlt hét kedd óta kezelem parakillel darakór ellen, a vízcserénél kikell az aljzatot is vennem és át kell mossnom vízcserekor, vagy csak a vizet kell kicserélni. ezt se tudom. kérlek segítsetek!!
2011. okt. 9. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Bettának elég a vizet cserélni, de garnélának mérgezők a réz tartalmú vegyszerek, garnélát addig ne rakj bele míg vegyszerezel. Nem hiszem hogy kiugrik az amano. De a kisebbeket megeheti a betta, ezért majd csak nagyobbat próbálj venni.
2011. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na itt még bőven lesz baj, nem ajánlom az amanot, amíg a bettával is baj van.

1. Lámpa mindenféleképpen kell, mivel a bettának is, de a garnéláknak főleg rengeteg élő növényre van szükségük. Az pedig anélkül nem tartható. Műnövények között nem fog megélni az amano.

2. Az akváriumot a betta miatt mindenképpen fedni kell, nem csoda, hogy beteg. Ha megfázott, el fog pusztulni, hiába kezeled. 27-28 fokos vízre van szüksége, mivel a levegő hidegebb, elpusztul tőle lélegzéskor (labirint kopoltyús).

3. A garnélák érzékenyek minden vegyszerre. A parakill azonnal elpusztítja őket. Egy aktívszenes kúra kellene a betelepítésük előtt.

4. Ha betegség van az akváriumban, akkor semmit nem vehetsz ki és semmit nem tehetsz be. Se élőlényt, se díszt, semmit. Legalább 4 hétig karanténozni kell a halat, ha akkor is tünetmentes, jöhetnek az új lakók.

5. Bettának és amanoknak együtt 50 liter körüli dúsan növényesített akvárium kell.

6. [link]

2011. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem lehet együtt tartani őket. Az amanónak önmagában nem kell sok fény, de lehet, nem ártana pár növény, annak meg kell..

Az aksit lefedni érdemes sőt.., mert az amanók nagy szökők. Nálam már több is meglógott.

Az előző hozzászoló jól írta, a vegyszeres vizet nem tolerálják, ezért a gyógyszert érdemes eltávolítani. Ha motoros belső szűrőd van, akkor érdemes egy időre beletenni a tartályába aktív szén granulátumot (akár a szivacs helyére) és persze a szokottnál gyakrabban vizet cserélni. Ha ez megoldható, akkor nem kell az aljzatot kimosni, mert a szén megköti a vegyszert.

2011. okt. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ok köszi mindenki, úgy döntöttem nem lesz garnéla,az aksit lefedem és csak a vizet cserélem ki amikor vége a kúrának :)
2011. okt. 9. 18:13
 5/5 anonim ***** válasza:
ja tényleg, most hogy olvasom rájöttem, hogy már nincs nyár, tényleg akkor fedni kell. Mert mondjuk nyáron még nem volt annyira fontos szerintem, de már nálam is csak 24 fok van úgy, hogy csukva vannak az ablakok.
2011. okt. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!