Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet kiszárítani a...

Hogy lehet kiszárítani a tengeri sünt?

Figyelt kérdés
Szereztem egy tengerisünt a horvát tengerpartról de segítség kéne hogyan érhetem el hogy csak a váza maradjon meg...
2011. okt. 9. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, sajna már nem nagyon van nap, pedig jobb lett volna kitenni a napra (erkélyen, udvaron, olyan helyre, ahol semmi állat nem férhet hozzá, mert szaga van).

Ha kiszárad, a tüskéi leesnek, és csak a váza marad meg. Esetleg főzd ki, és után tedd egy szellős helyre száradni!

2011. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 9. 17:18
 3/7 anonim válasza:
Az előttem válaszolónak igen, részben igaza van. Kiszárítani teljes mértékben nem lehet, le fognak esni a tüskéi, viszont a váza szépen megmarad. Tavaly én elég sokat hoztam Görögországból. A lényege, hogy hagyd egy kicsit megszáradni, tedd ki ajtó elé, lényeg, hogy ne legyen zavaró a szaga, mert kicsit büdös. A tüskéit utána egy kicsit élesebb késsel szépen kapard le, vigyázz, hogy a váz ne sérüljön. Én késsel szedtem ki a belsejét is. Nem egy gusztusos dolog, de megéri. Utána forró vízben kifőztem, hagytam egy-két napig ismét az ajtó előtt, utána sima lakkal lelakkoztam. Nagyon szép fényes lett, és egyáltalán nem büdös.
2011. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a belsejét meg lehet enni nyersen
2011. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi mégegyszer utolsónak meg jó étvágyat! :D
2011. okt. 9. 18:21
 6/7 anonim ***** válasza:
köszi, bár most épp nem eszem.
2011. okt. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van, amelyiknek tényleg meg lehet enni, de persze csak frissen. Azt hiszem, a szívsünnek.
2011. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!