Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek ha a fekete bazalt...

Mit tegyek ha a fekete bazalt kövem nem ülepszik le az akvárium aljára?

Figyelt kérdés
Vettem több zacskó fekete bazaltot és mindegyiket külön 5-ször ki is mostam mikor az akváriumba öntöttem akkor engedtem rá vizet és ki is cseréltem de semmi változás ronda szürkés lé lett a vízből! Sürgős mert nem tudom így elhelyezni a halaimat ( még most is ezen dolgozom) Előre is köszi!
2011. okt. 11. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Remek... Akvárium telepítés után minimum a 2 hét üresjáratás halak nélkül, így valószínűleg gyors elhalálozás lesz az eredmény.

A bazaltot nem 5X kell kimosni, hanem körülbelül 50X.

De remélem nem zacskóban vannak a halak, hanem legalább vödörben. Ugye tudod, hogy nem dobhatod (csúnyább szóval akartam írni) bele őket a hideg, klóros, zavaros vízbe?

2011. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jól van... köszönöm csak feltettem egy kérdést!!!
2011. okt. 11. 20:19
 3/4 Platypus ***** válasza:

Bekapcsolod a szűrőt, és egy óra alatt kiszűri. Utána nem árt kimosni, mert a sok por ronthat az áramláson.

Ha nem egy meglévő akváriumban cseréltél talajt, akkor igaza van Murrnak, nagy veszélynek tetted ki a halakat.

2011. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kiszedném a kavicsot, és baraknám a halakat a vödrös vizükkel együtt. Ha nincs kavics, még nem olyan nagy gond.


Pont a bazalt a legszarabb kavics ilyen szempontból, kimosni nagyon nehéz. A legjobban úgy lehet, hogyha egy kis halhálóba raksz egy pici adagot mindig csak 1-2 maroknyit és a hálón át mosod ki csap alatt, majd ami kész, azt dobod át egy vödörbe.


És ha megvagy, akkor még a halakkal teli akváriumba is be rakhatod. Az se baj, ha csak holnapután rakod bele, mert kis hálóval kis adagokban be lehet pakolni a halak alá bármikor.

2011. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!