Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A korall talpra hogy teszik...

A korall talpra hogy teszik rá a korralokat férgeket stb. valaki leírná pontosan hogy is kelle zt csinálni tengeri aksiba?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A kőkorall darabokat legtöbbször kis kőbe rakjuk bele. Én személy szerint fúrok egy kis lyukat a kőbe, belerakom a korallt, majd korallragasztóval kitöltöm a lyukat.

A lágykorallokat cérnával kötözöm a kövekre, fajtól függően pár hét alatt rátapadnak.

Férgeket nem szoktunk sehova sem kötözni. Ha a csőféregre gondolsz, akkor azt beszúrod az aljzatba, vagy 2 kő közötti mélyedésbe.

2011. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lágykorallokat én csak leraktam egy olyan helyre, ahol a kőben voltak rések, mert csak onnan nem fújta ki az áramlat. Olyan egy hét mulva meg már úgy ránőtt, hogy már letépni sem lehetett utána.


Szóval ezt utána már nehéz pakolgatni. Csak akkor lehet ha egy kisebb kőre kötöd cérnával. Én pl nagy kőre tettem, és hát így átrendezni ezt már nem lehet.


Hja követ fúrni én megpróbáltam egyszer, hát nem vitte a fúró, ilyen falfúróval akartam, ütvefúróval, de semmi.

Szerintem nagyon nehéz kifúrni ezeket a köveket. Előbb töröm szét mint hogy kifúrjam :)

2011. okt. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
te milyen fúrófejjel fúrod?
2011. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi extrával, sima fémfúróval.

Szépen lassan kell csinálni, mert ha jó minőségű, porózus a kő, akkor könnyen törik.

2011. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itong téglát persze. De tényleg nekem is a kőről, egy jól megtermett kacsakő jutott eszembe. Mikor olvastam hogy kifúrod, csak ámultam bámultam. Félreértettem bocsi.
2011. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én élőkőről beszéltem, mint ez: [link]

Szerintem ez teljesen egyértelmű, ha tengeri akváriumokról van szó. Bár nem tudom, engem értettél-e félre.

2011. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hja követ fúrni én megpróbáltam egyszer, hát nem vitte a fúró, ilyen falfúróval akartam, ütvefúróval, de semmi. "


Az élőkövet viszi bármilyen fúró, mint a vajat. Ha neked nem viszi könnyedén akkor az nem élőkő, hanem valaki jól átcseszett.


De ütve fúróval ne csináld mert az eltöri a követ.

2011. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!