Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az normális, hogy a hólyagos...

Az normális, hogy a hólyagos vizikehely elhullajtja a leveleit?

Figyelt kérdés

Vettem 3 tő hólyagos vizikelyhet, szépen elültettem (homok) azóta naponta 1-2 levele lehullik. A vízminőség rendben van, fény 60 W/200 liter, de az Anubiasok megmaradnak, tehát ezzel nem kéne, hogy gond legyen.

A kérdés arra vonatkozik, hogy ez így normális ennél a növénynél és majd gyökérről újrahajt, vagy ne is reménykedjek.

Kérlek csak az írjon aki találkozott már ezzel a növénnyel!


2011. okt. 12. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem normális, nálam még nem hullatott levelet áttelepítésnél sem. Nem lehet, hogy kiszáradt vagy megfázott? Hány levelesek a tövek és mennyi hullott el? El is sárgulnak, vagy csak úgy lehullik egy egészséges levél? Mióta van nálad?

Amúgy gyökérről újrahajthat, szívós növény, ne dobd ki! Viszont a gyöktörzse legyen az aljzat fölött, nehogy befulladjon!

2011. okt. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
A Cryptok hajlandóak rendetlenkedni környezetváltozásnál, de pont ez a faj nem szokott. Ha az öreg levelei csinálják, akkor lehet hogy nitrát vagy foszfát hiányos, bár az később szokott jelentkezni. Mondjuk ha ahonnan hoztad, ott már egy ideje üres vízben tartották, akkor már ott kialakulhatott a hiány, te meg csak az eredményével szembesülsz. Nem ártana egy táptablettát nyomni a gyökerekhez, azt egyébként is nagyon szeretik a Cryptok. Ha marad levele, akkor képes újrahajtani.
2011. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Némelyik Cryptocoryne hajlandó rá, a legtöbbjük túl sűrűn hajtja a leveleket, de a hólyagos vizikehely esetében itt probléma van. Nekem sohasem hullajtotta el a leveleit...
2011. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kb. 1 hete vannak nálam. Szép nagy tövek, kb. 10-10 levéllel. Nem sárgul, csak a levél szára egyszerűen elengedi a látszatra egészséges levelet. Viszont a gyöktörzse lehet, hogy a homok alatt van. Az lehet gond?

Easy Life Profitot ha adagolok akkor az segíthet?

2011. okt. 12. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is betemettem a gyökerét legalább egy fél centivel. Ha elengedi a gyökerét, akkor valószínüleg rohad ezáltal elgyengül. Vagyis: vagy túl rossz a víz minősége, vagy egyáltalán nem jut táphoz a növény.
2011. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*levelét (nem gyökerét engedi el)
2011. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!