Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csigákat tartsak az...

Milyen csigákat tartsak az akváriumban?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyan kellene ami nem eszi meg a növényt, de az elhalt részeket meg törmeléket igen. Az almacsigán kívül gondolom.
2011. okt. 12. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb csiga ilyen.

Nem tudom, mekkorákat akarsz. Vannak a teljesen közönségesek, mint a hegyes hólyag, a postakürt, maláj tornyos, ezeket minden gond nélkül tarthatod.

De ha kimész például a terraplázára, nagyon különlegeseket is kaphatsz. Gyönyörűek a porcelán és zebracsigák, a Jar-Jar csiga, Clithon corona, Tylomelania yellow, de a terraplázán biztos lesz még választék.

2011. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi és egy pár garnélára is gondoltam hogy színesítsék az akváriumot, milyen édesvízi nem túl igényes szép és nem utolsó sorban könnyen beszerezhetők vannak?
2011. okt. 12. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Red cherry, yellow, snowball, ezekkel nem igazán van gond. Persze a jó szűrés, az ammónia és vegyszermentes víz számukra is fontos.

De halaid milyenek vannak? Vagy az nem lesz velük?

2011. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A red cherry a legkönnyebben beszerezhető (akvarista.hu-n akár 80ft/db áron is láttam már), és nincsenek túl magas igényei. Persze alap az, hogy jól szűrt ammóniamentes vizük legyen, és ne legyenek olyan halak, amik csipkedhetik őket.
2011. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

babaultit kéne szerezni, olyat még nem láttam élőben

2011. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
60liter, EHEIM 2213. 8neon, 2 platti, most még van két sziámi algázó de ők mennek. Sok növénnyel.
2011. okt. 12. 19:56
 7/8 A kérdező kommentje:
2011. okt. 12. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szép. De a plattik mellé a garnélát felejtsd el. Esetleg az amano mehet, de azt sem ajánlom, mert ezek a vehemens "dögök" nem fogják hagyni enni.

Csigákból pedig olyan kellene, ami nem szaporodik, ilyen például a zebra/porcelán csiga (Neritina natalensis változatok).

2011. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!