Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim 2008 szűrőnk van. Azt...

Eheim 2008 szűrőnk van. Azt figyeltem meg, hogy 1 napig rendesen buborékol, azután megint kevesebb a bubi. Rendszeresen tisztitom/hetente 1 X/. Cseréljek szívacsot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne. Mekkora az akváriumod, milyen és mennyi halat tartasz?
2011. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
54 l. 20 hal
2011. okt. 12. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahhkhm...

Na, hát egyértelmű a probléma, 50 literben maximum 10 kisméretű halat tarthatnál (3-4 cm). Annyira leterhelik az akváriumot, hogy szemmel látható az eredmény. Néhány napon- héten belül el is kezdenek majd dögleni.

A másik, hogy a szűrőd maximum 40 literes akváriumban lenne használható. Neked egy eheim pickup 2010-re lenne szükséged. Illetve egy nagyobb akváriumra...

Ha minden rendben lenne, 3-4 havonta kellene takarítani a szűrődet, ez a normális. Valamit sürgősen csinálj, ha fontosak neked, mert így halálra vannak ítélve.

2011. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esküszöm utoljára kérdem. Tényleg varázsütésszerűen kezdenek dögleni a halak, vagy csak riogatás? Na mindegy. Én sem voltam megelégedve a szűrőmmel, pedig 3,5 szeres vízforgatása volt. Mivel próbálgattam szivacsal is, és aktív szenes kavicsos szűrővel, is de nem volt egyiktől sem tuti tiszta a víz. Ekkor vettem ki a kavicsosból pár darab kavicsot, és vágtam a tetejére kb egy centis ( mármint vastag )szivacsot. és nagyon ügyeltem hogy pont méret legyen. ( ne bírja a víz kikerülni. ) Az első két hétben 3-4 naponta mosni kellet a szivacsot, de most szép a víz, és a szivacs is kibir másfél hetet. és így nem kel az egész szűrőt mosni csak a kis szivacsot a tetejéről. Többit elég havonta egyszer. na de a víz....... szó se róla eszméletlen tiszta.
2011. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen szűrőcserét javasolnék, nekem is volt 2008am de nagyon nem győzött meg, ha lenyomod a tetejét hogy nagy legyen a nyomás és szépen vigyen bubit akkor kicsi az átfolyás és nem mozgat rendesen. De ha felhúzod akkor meg nem porlaszt vagy nagyon kínkeserves, szóval én nem lettem meg győzve.

[link]

Én mondjuk ezt ajánlanám, ha a magassága nem sok és belefér.

2011. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Esküszöm utoljára kérdem. Tényleg varázsütésszerűen kezdenek dögleni a halak, vagy csak riogatás?"

Nem varázsütésszerűen, hanem értelem szerűen. Az ő életterük a víz. Nem tudnak menekülni, nem tudnak tiltakozni, abban élnek, amit adsz nekik. Van egy tűréshatáruk. Ha ezt átléped, egyszerűen elpusztulnak szerencsétlenek, mást nem tudnak tenni. Mivel egy ekkora akvárium nem képes ennyi halat eltartani, az ammóniaszint átlépi a határt, a halak pedig elpusztulnak néhány nap leforgása alatt. Nem mind, mindig vannak erősebb túlélők, de náluk is kialakulnak a rossz vízminőség okozta betegségek és nagy eséllyel ők is elpusztulnak. Ez nem riogatás, ez tény, törvényszerű.

2011. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint érdemes odafigyelni. Köszönöm.
2011. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!