Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tisztíthatom az akváriumot?

Mivel tisztíthatom az akváriumot?

Figyelt kérdés
Minden halam megdöglött valami baktériumtól.Nem merem minden féle szerrel tisztítani,mert ha öntök bele új vizet akkor meg majd attól döglenek meg az új halaim.
2011. okt. 12. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Moss át mindent tiszta vízzel, vegyszerezni nem kell. A halakra veszélyes baktériumok gazdatest nélkül hamar elpusztulnak. Esetleg neomagnollal fertőtleníthetsz, ha valami agresszívebb dolog volt. Mik voltak a tünetek? Mekkora helyen hány halat tartottál?
2011. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kavicsot forró vizzel átmosni, az akváriumot meg ecetes szivaccsal, aztán vizes szivaccsal, majd wc papírral szárazra törölni. Hát de akkor új víz kell, mi mást tudsz csinálni, a beteg vizet ne rakd félre.
2011. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egy negyven literes akváriumban 10 halat tartottam.

A tünetek:fehér pöttyök a pikkelyeken.

2011. okt. 12. 22:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja,és a klíma alatt van az akvárium. Bekapcsoltam egy kicsit hogy melegítsen.Etettem a halakat és meglehet hogy belefújta a bacikat a vízbe.Elég rég óta nem tisztítottuk a klímát.
2011. okt. 12. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:

A betegség neve darakór. Nem kell fertőtleníteni, gazdatest hiányában maximum egy hét alatt elpusztul ez a parazita.

A szárazföldi baktériumok nem veszélyesek a vízben élő szervezetekre, semmi köze a klímának a megbetegedéshez.

Viszont a nem megfelelő hőmérsékletnek (amit vízmelegítővel kell beállítani és ÁLLANDÓ szinten tartani), már lehetett köze a pusztuláshoz.

Nem lett volna amúgy nehéz kezelni, mind megmaradhatott volna. Bár 40 literre sok a 10 hal, ez lehetett a probléma másik forrása.


Tehát: Fertőtleníteni nem kell, kicsit jobban utánaolvasni a témának, jobban felkészülni viszont igen.

2011. okt. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hőmérsékletre oda kel figyelni.Érdemes venni egy vízmelegítőt. (sőtt nem érdemes hanem köll oszt ennyi) Fertőtleníteni tudsz Parakill-el. Most gondolj bele egy kis 90 forintos vacakkal tudtad volna kezelni. Mindegy. 50 literre elegendő a mennyiség amit adnak. Fertőtleníteni elég az is ha csak beleöntöd egyszer, majd vársz vele néhány napot (3-4) mire lebomlik. Egyébként is kellene várni hiszen újra indítod az akváriumot. Lassan fokozatosan telepítsd a halakat. 10-15 halat elbír az akvárium hajszál híján, de csak apró halat. Neon guppi és nagyjából ennyi. És azért emelném ki hogy hajszál híján, mert nagyon kicsi a lélektani határ. Ennyi halnál hamar megvan a baj, és gyorsan kell kezelni. Ez alatt azt értem, hogy észreveszed hogy baj van, és 2-3 napon belül nem tudod megszüntetni akkor utána már nem kell.
2011. okt. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha érdekeltek volna a halak, akkor rákerestél volna, hogy "halbetegségek, fehér pötty" és az első találat a darakór.

Fogadok hogy rájuk se néztél, csak már akkor láttad hogy pöttyösek, mikor már megdöglött mind. Ezek után megkérdem, hogy etetni szoktad őket? Bocsi, de ezt nem bírtam kihagyni.


Mostmár mindegy, de legközelebb azért egy kicsit jobban gondoskodj róluk, ha már állatot tartasz.

2011. okt. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Etetem őket.Már vagy egy éve megvannak.Egy nap etetés közben láttam,hogy pöttyösek.
2011. okt. 13. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:
jólvan nem akartalak baxtatni, bocsi csak olyan kedvem volt :)
2011. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40 literre 10 hal? Az egy kicsit sok!
2011. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!