Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretném lecserélni az Eheim...

Szeretném lecserélni az Eheim 2008-as szűrőnket egy szuperebb szűrőre.54 liter az akvárium. Milyen márkák vannak, amibe érdemes lenne megvenni? Nagyobb teljesítményűre gondolok. Mert ez a mostani kicsit gyengén bubizik.

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Az eheim remek márka, csak kicsi 54 literre a 2008. Igazából nem a bubi a lényeg, hanem a vízforgatás. Az Eheim 2010 már megfelelő. De ha te vagy az a kérdező, aki 20 halat tart, akkor a probléma nem fog megoldódni egy jobb szűrőtől. Ha nem te vagy, akkor elnézést.

Illetve még annyi, hogyha a vízminőségen szeretnél javítani, akkor egy külső szűrő lenne a legjobb megoldás, mert a belső szűrők főleg mechanikai szűrésre vannak kitalálva. A külső pedig inkább biológiaira. De annak azért elég borsos az ára, 20 ezer forint körül megoldható.

2011. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aquael fan-1 talán jó, bár azt én 45 literbe használom, gondolom jó bele attól még.
2011. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én vagyok a 20 halas. Sajnos nagyobb akváriumot nem tudok venni.Kicsi a hely 100 literesre.Azért gondoltam egy jobb szűrőre.Akkor nem oldódik meg a problémám. Az igazság, hogy nagy állatbarátként szeretném,ha halacskák happyk lennének.
2011. okt. 13. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor azonnal ajándékozd el legalább a felét. Egy fajból tarts minél többet, akkor érzik jól magukat. Tehát ne úgy csináld, hogy 2 guppi, 2 dánió meg 2 neon, hanem válaszd ki, amelyik tetszik, és abból legyen olyan 8 darab.


Mert attól, hogy a vízforgatás valamivel nő, lebontó baktériumból még nem lesz sokkal több, meg egyszerűen nem elég az a vízmennyiség, ami most van.


Ha leírod, hogy milyenek a halaid, könnyebb megmondani, hogy mi való oda és mi nem. Például a xifónak, mollynak kínzás ez a hely, őket 100 liter alatt nem szabad tartani, pedig gyakran előfordulnak ekkora akváriumokban.

2011. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Guppi és Plattimjaim vannak. Úgy vettem, hogy 5-5 drab mindegyikből.3 nőstény és kettő hím.Közben születtek kis guppik és plattik.Egy részét már elajándékoztam,de most már nem tudok több emberkét akinek kellene valamelyik fajtából.Megölni, meg nincs szívem.Inkább meghagytam.Szerinted mit tévő legyek?

2011. okt. 13. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:
hirdesd meg akvaristán őket, vagy kérdezd meg a boltban, h nem kell-e nekik.
2011. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vidd be egy halas boltba, tedd le az asztalra és sétálj ki a boltból :D
2011. okt. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!