Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bambuszt bele lehet ültetni...

Bambuszt bele lehet ültetni az akváriumba?

Figyelt kérdés
sok ilyent láttam a youtube-on
2011. okt. 14. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet de nem érdemes mert egy idő után elrohad.Kell neki a levegő!
2011. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem, úgy, hogy az akvárium talajába ülteted, és a teteje, levelei kint vannak.
2011. okt. 14. 14:09
 3/14 anonim ***** válasza:
Úgy nem tudom,de ha kilóg akkor lehet h jó lesz.csak ne legyen teljesen benne.Amúgy meg ha ellepi akkor néha kiveszed nemtom mennyi időre mondjuk 1-2hét és vissza vagy ameddig regenerálódik.
2011. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ja és tőzeget sztem ne használj hanem akváriumi táptalajt vagy hasonlót mert a tőzeg meg más földek szennyezhetik,ronthatják a vízminőséget
2011. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Van itt a sarkon van egy kínai étterem, nekik már ezer éve ott van a pulton egy vázában 3szál szerencsebambusz, jó nagyra megnőtt, vagy egy méteresre, de nagyon szép.

Abba a vázába semmi nincs, csak víz. Azt nem tudom, hogy tápozzák e valamivel és meg se tudom kérdezni, mert csak annyit tudnak magyarul, hogy "ananászos csilke, hatszá foint"


Biztos hogy lehet ezt egy nyitott akváriumba tenni, csak ki kell lógatni a tetejét a vízből, tehát a leveleit nem kell víz alá tenni, csak a szárát, gyökerét. A kínai boltba olyan 20cm magas vízbe van.

2011. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt tudni kell, hogy a szerencsebambusz igazából nem bambusz, hanem egy dracaena fajta, s mint ilyen, mérgező. Ha teljesen ép a növény, illetve a gyökérzete, akkor nem veszélyes a halakra, tehát körültekintően kell kezelni. Jól bírja a vizet, de a teljes szárát én nem tenném a víz alá, csak maximum az alsó egyharmadot. Csinálhatsz neki egy kis szigetet, peremet vagy valamit, hogy a nagyobb része kiérjen a vízből. Eléggé fényigényes, tehát nem tudom, hogy oldod meg, hogy elég fényt kapjon, közben meg az akvárium fedve és világítva legyen. De ha sikerül, akkor nagyon jó bioszűrőt kapsz, mert rengeteg nitrátot felhasznál.
2011. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja az lehet hogy mérgező. De a szerencsebambusz az szebb, nincsenek olyan ló levelei, mint a nagy bambusznak. A kínaiba vannak a plafonba kis halogén lámpák, meg van ablak is, de halak nincsenek a vázában.
2011. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ja meg ott se az egész szára van vízbe, hát méteres szára van, de abból csak 20cm van vízbe kb.
2011. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rákerestem, itt ez szerencsebambusz ami elöl van a két zöld:

http://www.youtube.com/watch?v=g8enP_7E2dQ&feature=related

azt írja "lucky bamboo" hát nem tudom víz alatt a levelei meddig maradnak meg, hát ilyen:

[link]

2011. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Figyelj 10 dolog amit tuti be kell tartanod hogy szép növényed legyen:

1)A szára ne legyen teljesen víz alatt(pl: ha a bambusz 20 cm akkor olyan 1-harmad része legyen vízben


2)Sokáig úgy se fog megmaradni az akváriumban mert ez a növény nem bambusz hanem dracaena fajta.Tehát csak addig lehet vízben tartani amíg nem eresz nagy gyökérzetet a vízben!


4)Ha már elég nagy a gyökere akkor egy cserépbe,támasztékkal együtt el kell ültetni(normál virágföld megfelelő)


5)ha nem ülteted el akkor egy időn belül a levele sárgulni vékonyodni fog(örök életében nem lehet vízben tartani)


6)A földjét mindig nedvesen kell tartani!


7)egy idő után elveszti bambusz formáját és egy helyes kis fácskát fogsz kapni :)


8)akváriumi tartása esetén nagyon lágy vízben legyen!


9)Sok fényt kapjon!


10)Sok szerencsét!! :))

2011. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!