Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről a...

Kzs kérdése:

Mi a véleményetek erről a társításról?

Figyelt kérdés

540 literes akváriumban lennének:

10 db Aranygurámi

10 db Márványgurámi

10 db Gyöngygurámi

20 db Aranysávos páncélosharcsa

(esetleg - de csak esetleg - 6 db Öves díszcsík /Botia macracantha/)

Mi a véleményetek? Vitorláshalat (Pterophyllum scalare vagy altum) lehetne hozzájuk tenni?


2011. okt. 14. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

én személyszerint kiszedném valamelyik gurámit és tennék valamiféle csapathalat. bár az akvárium elbírna ennyit(ha atom szűrésed van),de szerintem túl sok lenne a szemnek, ezért ha így hagyod, rakj bele kevesebb halat

2 féle nagyobb hal és egy csapat egyszerre mozgó kis halacska jobban mutatnak

2011. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem akartam eredetileg válaszolni, mert nem tetszik az összeállítás, de ha már ennyire kiemeled, hát lehet, hogy hasznát veszed.


1 Rengeteg hal!

Egy gurámi több, mint 10 cm-esre is megnő, igazi zabagépek, gyors anyagcserével. Kifejlett méretüket tekintve, ha csak a l/cm arányt nézzük, simán kell 2,5-3 literrel számolni centinként, tehát csak a Gurámikkal tartunk kb 1000 liternél, és a többi hal még sehol nincs!!!

Ezen kívül a nemek aránya is fontos, nem lehet csak úgy 10 db-ot betenni mindegyikből, össze-vissza.

Már csak azért sem, mert az arany, és márvány gurámi majdnem ugyanaz a hal, csak a színük más, de a gyöngygurámi sem viselkedik másként. Márpedig a hímek rivalizálnak egymással, (sőt, néha a nőstények is). 1 hímre kell 2-3 nőstény, és egy ilyen háremnak legalább 100 liter!


2 Ez mondjuk egy szubjektív magán vélemény, de egy ekkora akvárium szerintem elég komoly ahhoz, hogy ne csinálj belőle túl nagy "salátát". Átfedések persze mindig vannak, de nekem fura így bemixelni egy labirintos ázsiai medencét, dél-amerikai halakkal. A Botia félék nagyon jól mutatnának benne, és egyébként is ritka az az akvárium, ahol lehet tartani őket. A nagy hely ugyanis fontos, és akinek ekkora helye van, az leginkább sügerezni szokott.

(és az afrikai sügeresek sem keverik ázsiaiakkal a halaikat)


Inkább egy nagy csapat Rasborát raknék hozzájuk, és a Gurámikból is visszább vennék! Esetleg márnákkal lehetne még próbálkozni, mert ők nagyobbak, és jobban mutatnának. Csak egy kicsit csipkedősek, elképzelhető, hogy bántanák a Gurikat. De szerintem ilyen méretben, ha van társaságuk, és ingergazdag környezet, akkor békénhagyják őket.

Vagy egy csapat üvegharcsa is jó társítás lenne a Gurik mellé, ők békések.

Algázónak pedig az egyik leghatékonyabb, sziámi alaevő (márna).

2011. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
g
2011. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


2. válaszadó, főleg a te válaszod figyelemre méltó. Azt hiszem, igazad van.

Tidod, azért nem akarnék sügéreket (bár 540 literesben lehetne próbálkozni akár Márványsügérrel is - persze az előbbi halak nélkül), szóval azért nem, mert ehhez nagy kövek, sziklák, gyökerek kellenének: ezekből kéne építkezni. Namost, ez nagy kiadást jelentene, mivel nekem növényeim vannak.


Különben azért akarnék labirinthalakat, mert melegvíziek. Nekem nyáron a víz 32-33 fokos is lehet. És azért akarnék Trichogaster fajokat, mert ezekből a nőstények is szépek (míg a Colisákból csak a hímek mutatósak). Nem beszélve arról, hogy a Colisa drágább is, mint a Trichogaster.

De rendben: a Gyöngygurámikat kihagyom.

--------------------------

Tehát ugyanebben a felállásban - de Gyöngygurámi nélkül - tehetek be Vitorláshalat (Pterophyllum scalare vagy altum)? Vagy így sem lenne jó ötlet?

2011. okt. 16. 13:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehetsz bele, csak gurámiknál a darabszámból is vegyél vissza szerintem.

A Vitorlásokat telepítsd majd be utóljára!

2011. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Szívesen fogadok még válaszokat! :)

2011. okt. 16. 14:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Legyen 20db páncélos harcsa és 40 db neon,meg egy vitorlás pár(esetleg több)
2011. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, ami azt illeti, szép a neonhal- ez nem vitás. Főleg egy ekkora csapatban... csak az a gond vele, hogy hidegvizi faj.

De a vörös neonhalat lehet hogy megfontolom... :)

Köszi!

2011. okt. 17. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Hideg?azt nem 20C-ig nevezzük úgy?a neon 20-24 C-os

[link]

Am szívesen :)

2011. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudomásom szerint ez a hőfok "hidegvíznek" felel meg.

De akárhogyan is, nekem nyáron 32-33 fokra is felmelegszik a víz az akváriumban. Úgyhogy kénytelen vagyok ennek tudatában összeválogatni a halakat...

2011. okt. 17. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!