Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szoltok a Zebrasugerrol?

Todorervin kérdése:

Mit szoltok a Zebrasugerrol?

Figyelt kérdés

van 4 drb, nem reg vettem oket mar olyan 6 centisek ,meglehet kulonboztetni a himet a nostenyektol.

Jelenleg egy 120 litresben vannak, ikraztatni szeretnem oket , 60 litres medence eleg??

mennyi legyen a homerseklet,es meg mit tegyek?


2011. okt. 15. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Nem kell elkülöníteni őket, őrzik az ikrákat. Viszont az akváriumod nem alkalmas a tartásukra, minimum a duplája kellene. A 60 liter pedig viccnek is rossz.

Annyi szép hal van, én nem értem, hogy miért nem lehet utána nézni az igényeknek, és olyat tartani, aminek meg is felel, amid van. Google első találat amúgy a link...

2011. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:

A négyből kettőt vigyél vissza és akkor működni fog. A hal mérete alapján jó lenne neki a 120 liter, viszont szélsőségesen territoriálisak. Egy pár elvan ekkora helyen, egy másik párral viszont nem jönnének ki, és a saját ivadékaikat is ki kell menteni úgy 1 centis korukban, különben megölik a szülők. Az ancikat még hajlamosak elviselni, mást nem jó ötlet társítani melléjük. Bár személy szerint nem ajánlom a szaporításukat, erre a fajra 0 kereslet van, és marha nehéz elhelyezni az ivadékokat, mert azok is párba állnak hamar. Nem ma volt amikor tenyésztettem őket, de marha sok gonddal jár. Egyszerűen túl könnyen szaporodnak, hogy értéke legyen a halnak, és nem lehet mit kezdeni velük, a boltosok ingyen se vették be.

Nem vagyok büszke rá, de 40 literben tartottam és szaporítottam őket(gyerek voltam, nem én választottam, de akkor is...). Nem jó az állatoknak, de megoldható a 60 liter is. Jóérzésű ember nem próbálkozik ilyesmivel csak azért, mert megteheti.

2011. okt. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!