Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím guppim farok úszója meg...

Hím guppim farok úszója meg van tépkedve?

Figyelt kérdés
mint ha foszlana vagy nem is tudom ...:S mi lehet a baja?
2011. okt. 15. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úszórothadás. Rossz vízminőségre utal.

[link]


Leírhatnád az akváriumod paramétereit (hány literes, milyen halak és mennyi, szűrőd milyen, milyen gyakran cserész vizet, mennyit és hogyan stb.)

2011. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kb 30 lieteres. ilyen a szűrőm [link]

van benne 3 guppi 2 nőstény 1 hím

hetente cseréltem a vizet mert a csigák összepiszkolták.

tehát teljesen lecseréltem a vizet meg eresztett az akvárium azt barátommal beragaszottuk 1 napig hagytuk száradni majd berendeztem feltöltöttem vízzel betettem a szűrőt a növényt vízfertőtlenítőt is többi halamnak még nincs semmi baja, vegyem ki a többitől? ez a etegség át terjedhet a többi halra?? köszi.

2011. okt. 16. 12:17
 3/7 A kérdező kommentje:
mivel kell ezt a betegséget kezelni???cseréltem le megint a vizet?:O vagy mi legyen? légyszi írj.
2011. okt. 16. 12:21
 4/7 A kérdező kommentje:
cseréljem*
2011. okt. 16. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Az összes vizet lecserélted? Úristen...TILOS lecserélni az összes vizet, ugyanis a csapvíz az egy az egyben klóros és tele van vegyszerrel, ezért cserélünk heti 30%-ot, 1 napig állni hagyott vízzel! Teljesen lecserélni SOHA nem szoktuk, ha nagytakarítás van (pár évente), akkor is meg kell menteni a víz nagy részét. Tele van hasznos baktériumokkal. És ez a szűrő...ha koszos a víz, akkor már baj van. Nem szabadna látszania a kosznak. Ezért kell a szűrőt 0-24 órában járatni, soha nem szabad kihúzni, hogy a hasznos baktériumok el tudjanak szaporodni és le tudják bontani a melléktermékeket.

Nálad most az történt, hogy a teljes vízcserével kinyírtad az összes baktériumot, a halakat beletetted a vegyszeres csapvízbe, szépen legyengült az immunrendszerük és megbetegedtek. Igen, fertőző, de az egész akváriumot kezelned kell, mert lehet, hogy a többi is beteg lesz.

A betegség kezelése meg le van írva a linken amit küldtem, jó lenne, ha el is olvasnád, ha már belinkeltem.

De egyébként kis utánakereséssel:

[link]


Egyébként a 30 liter meg nagyon kicsi még guppiknak is, és amint látod, az egyensúlyt se lehet normálisan megtartani benne, főleg nem egy tapasztalatlan embernek (sajnos ti azok vagytok).


Javaslom, hogy vegyél egy legalább 54 literes akváriumot, ezzel már lehet valamit kezdeni, de minél nagyobb annál jobb. És vegyél egy sokkal nagyobb teljesítményű szűrőt, mert ez semmit nem ér. A csigáktól mert jó lenne megszabadulnod, mert több kárt csinálnak, mint használnának. Nekem is van 4-5 csigám, de azok legalább nem piszkolnak. A csigák meg ha nagyon szaporodnak, akkor az annak a jele, hogy túletetsz. Annyit kell csak etetni napi 1x, amit 1-2 perc alatt megesznek. Nem kell sajnálni őket, ha éhesnek látod őket.

Most meg amíg gyógyszerrel kezeled őket, ne etess. Addig meg vegyél nagyobb akváriumot, üzemeld be és várj vele 2 hetet, utána tedd át a halakat (feltéve ha túlélik szegények). Ennyit várni szintén a hasznos baktériumok elterjedése miatt szükséges, hogy ne legyenek megint betegek a halaid. Gondolom mikor ezt az akváriumot beüzemelted, akkor se vártál semennyit.

2011. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vízfertőtlenítőt meg szintén minek raktál bele? Az is csak kiöli a hasznos baktériumokat (mondjuk ott már semmi nem volt, de valószínű az előtt se tudtak elszaporodni). Ilyeneket TILOS használni, semmit nem érnek.

Egy akvárium beüzemelésének menete, itt leírtam tegnap egy másik kérdésben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


Én írtam az első választ.


Olvass sokat még a témában, így nem lehet halat tartani, és csak kínzod őket. Nekem még soha nem volt betegségem, mert betartok minden ilyen dolgot, pedig elég kényes halaim is vannak. És se algám, se betegségem még nem volt, és ha te is utánaolvastál volna mindennek, mielőtt elkezdtél volna halat tartani, nálad se fordult volna most ez elő. A bolti eladókra meg köztudott, hogy nem szabad hallgatni, mert nem tudnak semmit és csak az az érdekük, hogy minél többször vásárolj náluk, tehát azt sóznak rád amit csak tudnak...

Akvarista.hu-n olvasd el az ebook-okat, meg van egy csomó szakirodalom is (pl. Horn-Zsilinszky: Akvarisztika).

2011. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
msned van? jó lenne veled beszélni...:) mindent elolvastam amit belinkeltél....hamarosan veszek 100 literes aksit meg akkor új vízszűrőt meg növényt. stb! köszi a válaszokat
2011. okt. 16. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!