Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Galaxy dánió/rasbora, kinek...

Galaxy dánió/rasbora, kinek mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szép hal, könnyen tartható, csak nagyon nehéz beszerezni.

Persze ha egy halra gondolunk(galaxy razbóra/Gyöngy dánió)

2011. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A megjenése tényleg nagyon szép, de én az állatkereskedésben szemlélve őket alig láttam belőlük valamit, mert amint odalépett az üveghez valaki rögtön beúsztak a susnyásba. Az átlagnál is félénkebbek. Sok növén kell nekik pont ezért.
2011. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem tartom könnyen tarthatónak. Lágyvizes, tehát a szokásosnál nagyobb odafigyelést (illetve technikai hátteret) igényel. Érzékeny, félénk hal.

Ha viszont biztosítod számára a megfelelő vízparamétereket és a nitrátmentes közeget, akkor gyönyörű, hálás kis halacska lesz.

2011. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Könnyen tartható halnak tartom, úgy viselkedik, mint a zebra dánió, csak a galaxy lejjebb úszik, nagyjából középen van az akváriumban, és szereti magát begyömöszölni a Hemianthus micrantemoides növény közé.

A "shrimps naturals" nevű garnéla kaját is szeretik.


Negyed ozmo víz van keverve a többi meg csapvíz.

Így tartom őket, de ezen kívül semmi extra.

Ozmo víz helyett lehet ioncserélt vizet is tenni bele, az mindegy, csak mert a csapvíz kemény, azért lágyítom.


Azok a Galaxyk amiket boltokban kapni, kis színtelen nyomoroncok szoktak lenni, de amikor megnőnek 2centisre, akkor a hímek már szépen kiszínesednek.


Én amik nekem vannak, azokat rendeltem. Bementem egy kis boltba és megkértem hozzanak nekem nagykerből. Majd minden héten egyszer bementem megkérdezni, hogy mejöttek e már a galaxyjaim. Olyan 3 hetet kellett várnom kb :)

De akkor még nem volt ilyen divatos hal ez. Próbálj feladni hirdetést Akvarista.hu-n, hogy keresel galaxy-t, hátha valaki jelentkezik, hogy tud neked hozni. Most a terraplázán is voltak 500 Ft-ért, de én régen lehet hogy boltból még olyan 700 Ft/db áron vettem. Tenyészteni akartam. Hát nem sikerült. Valószínű mert még túl kicsik voltak. Kellett vagy fél év, mire megnőttek.

2011. okt. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!