Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Már megint találtam ecsetalgát...

Már megint találtam ecsetalgát, de mitől lesz? Nem értem.

Figyelt kérdés

Van egy 60literes akváriumom. Van benne 8 neon meg 2 sziámi algázó (régen több volt de elajándékoztam őket). Eheim 2213 szűrő, sok növény, és sajnos egyelőre csak 15 watt fény. 6500K daylight sylvania.

Egyszerűen nem vagyok képes rájönni hogy mitől algásodom, régen volt akváriumom több évig üzemelt egyhuzamban, és azzal nem volt ilyen gondom, nem vagyon a klasszikus értelemben vett kezdő.

Valaki írhatna nekem valami okosságot, hátha meg tudom szüntetni az algát.

Tudom hogy kevés a fény, már dolgozom rajta hogy be applikáljak még 15wattot. Arra jutottam hogy csak ez lehet a kiváló ok.

Köszi a segítséget!


2011. okt. 16. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kevés fény a gond. Amíg be nem szereled az új fénycsövet addig amennyire tudod manuálisan szedd ki az ecsetalgát mielőtt megerősödik és makacsabb lesz.
2011. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kevés fény okozhatja, mert így a növényeid nem tudnak annyi tápanyagot feldolgozni, mint kellene. De a vízcseréken is sűríthetsz, igaz van külső szűrőd, de az sem képes csodákra.

Viszont ez egy nagyon makacs algafaj, nálam is van belőle, nehéz kiirtani, még ha minden rendben is van. Nagyon el kell találni a tápozás, co2 és fény arányát, teljes sötétítést csinálni, de még így is maradhat belőle.

2011. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ecsetalgának semmi köze nincs a fényhez. Rossz vízminőségből adódóan jön elő. Több gyorsan növő növényfaj kell, vagy pedig meg kell oldani a növények gyorsabb fejlődését. Mivel a vízminőség nem túl jó, így az ecsetalga elegendő tápanyaghoz jut. Egy idő után már lehetetlen kiirtani, csupán a komplett akvárium tisztításával és fertőtlenítéssel oldható meg. Én nagyon régen halazok, régen szintén küszködtem vele. Nem tudom milyen szűrőtöltetet használsz, de:


1. növelni kell a biológiai szűrés hatékonyságát.

2. Meg kell oldani a növények gyors növekedését.

3. Gyakoribb vízcserét kell csinálnod vagy visszább az etetéssel.


Ha még az elején vagy, visszaszorítható, viszont ha az akvárium több pontján megjelentek, akkor sajnos meg kell békélned vele.

2011. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem attól lesz, hogy mindig marad a vízben egy kicsi, mert spórával szaporodik, tökmindegy mit csinálsz elmúlni nem fog, de egy teljes vízcsere megoldaná és az összes növényről amin van arról meg le kéne szedni. Aztán egy ideig lehet sűrűbb vízcseréket csinálni. Más ötletem nincs rá.
2011. okt. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Frontosa ***** válasza:

A 71%-sal teljesen egyetértek. Az ecsetalga önmagától nem alakul ki, csak ha behurcolod a spóráit (hallal, növénnyel), persze az igaz, hogy ahogy gyengül a vízminőség (nitrátok) fokozódik a növekedése. Utána szinte kiírthatatlan, láttam én már ,,agyonszűrt" gyönyörű növényes akit, optimális vízminőséggel és ecsetalga telepekkel. Ha mindent jól csinálsz akkor is csak visszaszorítani tudod, hacsak nem vagy nagy tapasztalattal bíró, profi, félprofi akvarista. =) Nála még a Blackout sem válik be. Egyetlen biztos megoldás a teljes restart, növényeket híg fertőtlenítő oldatban kell megfürdetni. Ez a gyorsabb. A másik lehetőség ha nem akarsz velük évekig harcolni akkor a Happy Life Algin Regular. Nem javaslom, de ha a halakat, meg a külső szűrőt egy másik akváriumba tudod helyezni kb.2 hónapig, amíg a kezelés tart, akkor ez a leghumánusabb. Minden maradhat a helyén (növények is), 5-6 hét alatt az ecsetalgát teljesen eltünteti, növényekre nincs negatív hatással, a halakra viszont igen (a használati utasítás szerint nem, de nálam voltak káros hatásai a halakra). A kezelés után fél vízcsere, külső szűrő vissza, majd a halak.

Üdv,

2011. okt. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én meg nem teljesen értek egyet a 71 %-ossal.


"Az ecsetalgának semmi köze nincs a fényhez."


"Meg kell oldani a növények gyors növekedését."


...azért ez jó nagy ellentmondás!


Amíg túl sok fölösleges tápanyagod van, használj phosvec-et, és szat gyantát. Dobáld bele őket a szűrőbe. A foszfátot, és a nitrátot kötik meg, ami a legfőbb oka a gyors szaporodásnak.

A gömbmoha is segít valamennyit.

2011. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit gondolkodnál, nem az. Csupán fény hatására az ecsetalga nem terem csak úgy. Viszont ha a növények nem növekednek, akkor az ecsetalgának van miből táplálkoznia. Nitrátszint, ammóniaszint ellenőrzés és eldől. A növénynek viszont nem elegendő a CO2 és a vízből kivett egyéb, pl. Vas vagy akármi, fontos szerepet játszik a fény. Össze lehet rakni...
2011. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!