Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Veletek is megesett, hogy az...

Veletek is megesett, hogy az akvárium vízfelszíne hártyás lett?

Figyelt kérdés
Sztem zsír a kezemről,remélem csak az mert akkor legközelebb odafigyelek h ne zsíros kézzel nyúljak bele és nem lesz gond(pl tud O2 cserélődni stb).Csak megkérdem lehet h mégsem amiatt van...
2011. okt. 17. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a bomlástermékek miatti hártya lehet. Ez gond. Elégtelen szűrésre, sok ammóniára utal. Sürgősen részleges vízcsere!
2011. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem az új akváriumom volt olyan, de miután beállt, eltűnt. Sztem a csigák segítettek sokat, meg végre sikerült szereznem igénytelen növényt, ami gyorsabban szaporodott mint ahogy a halak+csigák zabálták őket :D


egyébként ilyen szalvétát ha ráteszel a víz felszínére aztán gyorsan leveszed, úgy el lehet tüntetni átmenetileg a hártyát

2011. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg nem zsír,hanem mikroorganizmusokból álló hártya.Papírszalvétával vagy zsepkendővel eltávolíthatod.
2011. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem zsír. ugyebár nálam az aksimban még nem volt, de vízcserekor megtöltöttem a leszívott vízzel 2 db 5 literes üveget, amiben csak növényeim vannak. abban a vízben is kialakult egy ilyen pici vékony hártya a tetején(mondjuk az aljzatból leszívott rengeteg bomlástermék miatt nem csodálkozom)

és a kisebb csigás akimban is volt asszem 1x, ahol nincs szűrő tehát az ammónia miatt lehet.(hamarosan kapnak egy szivacsszűrőt)

szerintem fejlessz a szűréseden, mert ez nem normális

2011. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. okt. 18. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!