Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri aksiba hogy teszitek...

Tengeri aksiba hogy teszitek bele a sót?

Figyelt kérdés
mármint hogy akkor amikor már benne van a csapvíz vagy valami külön vödörbe és ha vödrbe akkor azt mennyi ideig kell állni hagyni stb ... am 21 literbe hány dl kell
2011. okt. 18. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Csapvíz? Ugye te nem gondoltad komolyan ezt a tengeri akvárium dolgot? Amúgy csak ennyi kérdésed van...?
2011. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

21 literbe hány deci kell?


Hát most jót röhögtem :D bár ilyen egyszerű lenne... xd


A 21 litert meg szorozd meg 10-el, az talán már alkalmas tengerinek...

2011. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem muszáj rám hallgatni, leírtam már vagy 5x, hogy ne vágj bele 0 tudással. Mindenkinek megvan a szabad akarata, én nem foglak vissza. Én már elmondtam mindent, ha nem hallgatsz a jó szóra, akkor vess magadra.

A sónak egyébként a tömegét mérjük, nem a térfogatát.

A csapvizet felejtsd el gyorsan, RO készülékkel tisztított vízbe keverj csak sót!

2011. okt. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először vegyél egy ozmo szűrőt, mert nem jó a csapvíz.

Ozmó víz kell + tengeri só.

A sós vizet egy vödörben keverd, aztán hagyd állni 1-2 órát, hogy rendesen feloldódjon és utána öntsd az akváriumba. 30 literhez kell 1 kiló só.


Ha 10 literes a vödör, akkor 1 kilónak a harmada kb.

De lehet kapni 1000 Ft körül egy sűrűségmérőt, amivel a fajsújt tudod mérni. Ezt bedobod a vízbe, ezen 1.023-nál van egy zöld csík, ott kell állnia a vízben.

És akkor lesz Vörös tengered (bohóchal nélkül).

Nem rakhatsz 20 literbe bohóchalat!


Artemiát rakhatsz, de annak nem kell tengeri só, csak konyhasó, mert a tengeri sóban van jód és az nem jó neki.

2011. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudodmit? van egy ötletem. Vegyél egy kulikuli halat, csapvízbe rakd a 20 literedbe és hívd murénának, tök tengerinek fog kinézni.
2011. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha pontos akarsz lenni, akkor pedig a merülős sűrűségmérőt is elfelejted, veszel egy refraktométert, azzal pontosan meg tudod mérni a sűrűségét.

De felesleges, annak a bohóchalnak úgyis meszeltek.

Tudod egyáltalán, hogy mit eszik?

2011. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21 literbe? :D és abban mit fogsz tartani?
2011. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, látom, bohóchalat. állatvédelmi törvényt olvastad már? egyáltalán halat tartottál már?
2011. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
21 liter az már egy nagyobb fajta bogrács. Egy kis marék só kell bele ha teletöltöd, ne feledkezz meg a paprikáról és a borsról sem.
2011. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!