Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot fogok betonozni,...

Akváriumot fogok betonozni, előlap=üveg. Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés
Szóhoz sem jutsz mi?:)Akit érdekel,teszek majd fel ide képeket.
2011. okt. 19. 19:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

első vagyok:


de az nem fog zavarni, hogy oldalról nem látsz be? Tudom, nem feltétlen szükséges, de néha jó, mert onnan látni olyat is, amit előről nem.


És ahogy írtam arra vigyázz, hogy a halak ne tudják magukat kidörzsöli a betonnál, mert abba bele is halnak.


Amik az akváriumba vannak kövek, meg hátterek mind olyanok, hogy le vannak csiszolva, meg nem élesek. Nem véletlenül. Ha bemész egy olyan boltba, ahol árulnak ilyen akvárumdeko köveket, meg sziklákat és vgigtapogatod őket, egyik sem olyan durva, mint a nyers beton. Szóval ha megtapasztalod azok mienek fogod tudni a betonodnak milyen simának kell lennie :)

2011. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Sima lessz:)Oldalablakra,én is gondoltam,majd meglátjuk.
2011. okt. 20. 07:37
 23/38 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, várom a képeket!
2011. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Nem kapkodom el,még az ötletelés fázisban vagyok.A kérdésemet újra kiteszem ha meglessz:)
2011. okt. 20. 14:02
 25/38 anonim ***** válasza:

Ezzel önmagában nincs semmi gond vagy extra, már 100 éve csinálnak így akváriumot.


Viszont a beton nem jó, illetve jó, de sok-sok réteg műgyantával kell szigetelni a falakat.


A legproblémásabb rész az üveg és a beton találkozásának kiszigetelése úgy, hogy hosszútávon is jól szigeteljen.... Sok sikert hozzá.


ps.: 500 literes akváriumot ragasztanak neked 60-70e forintért üvegből, oda kár ez a nagy meló (pláne, hogy frontüveget így is venned kell).

2-3000 liter alatt kár a gőzért ilyesmivel foglalkozni.

2011. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. okt. 20. 17:19
 27/38 A kérdező kommentje:
Alakul,már kezd összeállni,hogy hogyan:)Hamarosan elkezdem.
2011. nov. 20. 17:14
 28/38 anonim válasza:
Meg lehet csinálni,csak nincs semmi értelme.
2012. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:

Csak azért regisztráltam magam, mert látom a sok laikus hozzászólást! Építész vagyok és akvarista! Ha szép beton akváriumokat szeretnél látni menj el a Camponába! A betonon nem sérülnek a halak, egyépként nem is látszik a beton a hátterezés miatt! Vízzáró adalékot kell a betonozáshoz alkalmazní, esetleg belül vízzáró vakolatot alkalmazni. Az első fal üveg vagy plexi lehet(a plexi nagyon könnyen karcolódik) . A vízoszlop magasságtól függően rétegelt üvegre lesz szükség. Üveg akváriumokat akár 3000 literig is építenek. Betont inkább ennél nagyobb akvárium építésénél használnak. Nem mobil: nem ez nem az, de egy 2500 literes üveg akvárium sem könnyen mozgatható, üresen kb 500kg + az állvány.

Algásodás: Ha jó a biológiai egyensúly nem lesz sok alga. Az üveget kell tisztítani természetesen, de a háttérben a köveken javítja a természetes hatást a bevonat.

A súly az valóban kérdés, az emeleten ne építs nagy akváriumot. A lakóépületeknek általában 150kg/m2 a tervezett teherbírása. Persze nem árt a földszinten sem alapozni kb 1000 liter felett.

Kezdő akvaristának nem ekkora akváriummal kell kezdeni. Márcsak a költségek miatt: szűrő rendszer, világítás, fűtés.... Először egy kb 100 literes kell beletanulni ..

üdv gyu

2012. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál,te vagy az emberem:)Nem vagyok kezdő akvarista.20-éve csinálom. Kőműves vagyok.Milyen vastag betont,és milyen adalékot ajánlasz a betonba?
2012. márc. 2. 21:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!