Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot fogok betonozni,...

Akváriumot fogok betonozni, előlap=üveg. Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés
Szóhoz sem jutsz mi?:)Akit érdekel,teszek majd fel ide képeket.
2011. okt. 19. 19:34
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Családi házban lakom,én építettem:)Bírja a beton.A súj nem lesz akadály
2012. márc. 2. 21:11
 32/38 A kérdező kommentje:
súly.
2012. márc. 3. 06:41
 33/38 anonim válasza:

Szia. Úszómedencéket külön szigetelés nélkül, tehát csak a vízzáró beton 20cm falvastagsággal készítettünk. Vízzáró (belső) vakolattal szerintem 10-15cm is elég. Adalék anyagra nem szeretnék konkrétat ajánlani. A közeledbe nézz be egy építőanyag kereskedésbe. Mikroszil T , Sika Visco Bond , Ravenit V7.....mind jó. A lényeg, hogy kevés legyen a keverővíz. A szükséges képlékenységet a vegyszer biztosítsa. Erős zsaluzatot készíts, hogy jól lehessen tömöríteni a betont. Beton vibrátort bérelni jó lenne. A belső vízzáró vakolatot nagyon gondosan a gyártó előírásait betartva kell végezni pl. aVisco Bond habarcs készítésére is alkalmas. Vagy készre kevert zsákos vízzáró habarcsot alkalmazhatsz.

Szerintem a legdrágább az üveg lesz! Végül mekkora lesz az akvárium?

Érdekesség képpen:

[link]

2012. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Oké, hogy a vízzáró beton vízálló, de arra nem godoltál, hogyha savas lesz a víz az akváriumban (ami egy édesvizi akváriumnál nem egy ritka dolog) akkor úgy felkeményíti a vizet a beoldódó kalcium mint a pinty?
2012. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:

Szia!

Nem nem gondoltam! Mivel én nem akarok beton akváriumot

:-). Ha mégis akarnék akkor oxydtron vegyszert használnék a betonba vagy CEMII/A-V 32,5RS cementet. Ezzel a megoldással sav, lúg álló és vízzáró lesz a beton.

Oxydtronnal habarcs is készülhet vízzáró vakolatnak. Tenger víznek, olajnak, savnak és lúgnak is ellenál. üdv: gyu

2012. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Na milyen lett? Rkj már képet róla..
2012. dec. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Hááátizéé őőő.Szégyen ide szégyen oda semmilyen.Szóval ilyen lett az én betonakváriumom:):)VÉGE
2012. dec. 11. 14:59
 38/38 anonim ***** válasza:
lol :D miért nem sikerült?
2012. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!