Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csiga van az akváriumom...

Milyen csiga van az akváriumomban? Lerágja a növényeket! SOS

Figyelt kérdés
Kb 2 hete vettem észre,amikor új növényeket szereztem..2db van belőle..de lehet hogy több. Azóta van hogy szárastól úszik a növény a víz tetején.. Ezek milyen csigák?
2011. okt. 20. 08:50
 1/4 anonim válasza:
Barna csiga
2011. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Néhány kistestű csiga nem képes erre. Egy komplett invázió talán, de az nem 2 hét alatt alakul ki. Ha meg nagytestű, pl. almacsiga lenne, akkor meg látnád mennyi van. A hólyag és a barna csigák nem szokták az egészséges növényeket megrágni. Inkább máshol keresd a problémát, például van-e elég fény a növényeknek.
2011. okt. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem hólyagcsiga... azok rakják le a petáiket a növények szárához, és a kicsik amint kikelnek nekiállnak zabálni. Csak olyan kicsit, hogy észre sem veszed. A látható nagyobbakat szedd ki és vegyél egy csigaevőcsigát, ő majd elvégzi a munkát.
2011. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ilyes levente54 ***** válasza:
En nem tudom hogy milyen csiga lehet de azt tudomm hogy egy se apolja a novenyeket.En egyszer kertem volt egy virag uzletbol valamilyen fajta novenyt es at hoztam vele a csigakat.Harom honap se kellet es majd nem az egesz novenyt megettek. Tehat akarmilyen csiga szerintem vedd ki es vesd el.!:)
2012. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!