Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gond az akváriumommal, újra...

Gond az akváriumommal, újra kell indítanom az egészet SOS (kép)?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben bizonyos okokból szinte semmi időm sincsen az akváriumomra. Egyszerűen örülök, ha enni van időm.

Meg is látszik....:(

Szóval linkelek két képet. Az egyiken valami alga féleség van, én kék algára gyanakszom. A képen amit láttok majd már szinte semmi ahhoz képest... egy hatalmas darabot vettem le. Nem is tudom mihez hasonlítani, nagyon vékony darabos "trutyi" jött le, állagra, mint egy ázott falevél mondjuk, nagyon sötét kékes-zöldes színe volt, és lógott lefele az üveglapról, de a vízbe még nem ért bele.


A másik képen egy növényem, amin számomra megfejthetetlen jelenséget tapasztalok. Olyan, mintha rengeteg hajszál vékony gyökér jönne a levélen, ezt sajnos a kép így nem adja vissza. De van egy sanda gyanúm, hogy azok nem gyökerek, hanem valami más....

[link]

[link]


Amit tudni kell:

-120l

-trópusi

-táptalajon nincs

-alul marosi homok van, a tetején pedig bazalt zúzalék

-a növényeket a Sera folyékony növénytápjával szoktam kezelni hetente egyszer.

-halpusztulás is volt


Nem vagyok egy nagy szakértő ezért kérem a segítségeteket. Mit tegyek? Szedjem szét, és mehet minden elölről, vagy van más megoldás is?


Köszönöm!

24N


2011. okt. 20. 10:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Teljesen elalgásodtál. Zöld, barna, ecset, fonál...

Milyen a szűrésed, és milyen gyakran cserélsz vizet?

2011. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Próbáld legalább azt betartani hogy vizet cserélsz heti egyszer. Milyen fény van benne? Nap belevilágít? Lehet azon is változtatni kéne.
2011. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk én őszintén lehet kidobnám azokat a növényeket.
2011. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha fél évnél gyakrabban kell vizet cserélni, akkor ott gondok vannak. Valami biológiai egyensúly nem okés. Túl sok fény, túl sok növény, stb.... sokminden lehet.


Jól néznénk ki, ha hetente ki kellene pucolni egy 120 literes akváriumot.

2011. okt. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
XD
2011. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Lehet szenvedni a megmentésükkel, de nem igazán érdemes. Jobb lenne egy teljes restart: növények kuka, aljzat kifőz, szűrőben lehet egy szivacs csere, satöbbi.

Ha maradt túlélő halad, azok menjenek valami kisebb akváriumba, esetleg vödörbe. Az fontos, hogy levegőztesd őket. Nehéz lesz normális vízhez szokatni őket, ha most hirtelen tisztába kerülnek, akkor valószínűleg elpusztulnak. CSak apránként cseréld a vizüket tisztára.

2011. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nos: a heti részleges vízcserét betartom, még, ha éjszaka is, de azt igyekszem betartani. Viszont előfordult kb háromszor, hogy teljesen kiment a fejemből, hogy kiszellőztessem a vizet, és hát szégyen nem szégyen, de a csapból közvetlenül kapták a vizet. Szerencsére nagyon jó a vizünk, de attól még nem szabadna tudom.


A szűrés: hydor szűrőm van, 650l vizet szűr meg óránként.

A nap nem süt rá

világítás 2x18watt ami szintén nem jó, de anubiasok vannak javarészt.


Szóval, akkor újra az egész. Hát kemény dió lesz:S

2011. okt. 20. 11:02
 8/16 A kérdező kommentje:
és hát van elég sok halam, szerencsére nem sok pusztult el. Túltelepítve viszont nem vagyok.
2011. okt. 20. 11:03
 9/16 anonim ***** válasza:

A 600 liter/órás belső szűrő kevés, kellene mellé egy külső szűrő is.

Viszont a leírtak alapján lehet, hogy nincs szükség teljes restartra. Szedd le az algák nagy részét, a mulmot szívd le az aljzatról. Több részletben, de csinálj jelentős vízcserét. A fénycsöveket is érdemes lehet újakra cserélni. A növényeket vedd ki, és áztasd őket 4-5 percig 1:20 arányú fehérítős oldatban, aztán gyorsan mosd le őket. Lehet, hogy megsínylik és eldobják a leveleik nagy részét, de így van esélyük a túlélésre.

2011. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
értem! Köszönöm a segítséget!
2011. okt. 20. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!