Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? (többi lent)

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem hogy lehetséges lenne-e az hogy egy hétköznap a lakásban használt fénycső és foglalata használata egy akváriumnál vagy csak a foglalat ha veszek hozzá egy másik fénycsövet akvarisztikai boltból?


üvegtetőt rakjak az akváriumra és az fölé vagy bútorlapból csináljak tetőt és az alá?


van egy itthon csak azért kérdezem hogy akkor azt nem vennék mert akkor most megvenném a szűrőt és indulhatna is


2011. okt. 21. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
A foglalat jó, fénycsőből inkább valami komolyabb kéne. Az üvegtetős megoldás egyszerűbb, de akkor is kell valami ház a fénycsőnek.
2011. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
valami elképzelés a házról is jöhett mert arról nekem nincs
2011. okt. 21. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt van pl. ez

[link]

Akár házilag is hajtogathatsz egy ilyet alu lemezből, lemezcsavarokkal ráfogatod a foglalatot előtétet,stb, és kész.

2011. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Veszel egy üres tetőt, lehet használtat is ha nem csúnya és abba beleraksz egy olyan előtétet gyújtót ami neked kell, aztán bekötöd az előtéten lévő rajz szerint. De ez esetben páramentes foglalatokat kell használnod.


2. Üvegtetőt raksz az akváriumra, és egy mondjuk virágládát használsz az elektronika és fénycső házának. Így nem kell a szigeteléggel annyira vigyázni, persze attól még nem kéne burkolatlan vezetékeket hagyni.


3. Az előtétet és a gyújtót kiválthatod egy kompaktizzó elektronikájával. Ezt a megoldást mind a két esetben használhatod csak mindig vigyázz az érintésvédelemre. [link]


Hát kb ennyi lenne, amelyik szimpi.

2011. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
Ha a fénycső már használt, akkor érdemes lecserélni, akvarisztikában egy évnél tovább nem szokás használni egy fénycsövet. Idővel a fénye is gyengül, és a spektruma is romlik. Ha ragaszkodsz az 1 fénycsőhöz, akkor úgyis csak árnyéktűrő növényeid lehetnek,és akkor egy sima "dayligt" vagy "cool light" háromsávos fénycső is megteszi, nem kell akvarisztikai. Viszont mindenképpen érdemes vadiújat venni.
2011. okt. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én lapszabászaton vágattam bútorlapot méretre, otthon összecsavaroztam, csak egy fél tetőt csináltam, hogy az akvárium fele nyitva legyen, ott be tudjak nyúlni.

És abba a tetőbe bele raktam mindenféle foglalatokat, ami volt otthon. Az úgy se látszik, akármi rondaságot bele lehet tenni.

2011. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Platypus

én nem mondtam hogy egy csövet akarok sőt kettes foglalatom van tehát kettő cső lesz

2011. okt. 23. 08:20
 8/9 anonim válasza:
Olcsóbban kijössz,ha veszel komplett világítást!
2011. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ha nem derült volna számodra ki a kérdésből akor most megsúgom neked hogy mindenem megvan itthon hozzá csak össze kell rakni
2011. okt. 24. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!