Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Zebra dánió meddig tartja...

Zsoka79 kérdése:

A Zebra dánió meddig tartja magában a ikrákat?

Figyelt kérdés
2-3 hónapja vettem 6-db dániót. Az egyiknek 2-3hét után a hasa nagyon ki kerekedett. És ez már azóta így van.
2011. okt. 23. 09:50
 1/2 Treská ***** válasza:

Nekem nincs személyes tapasztalatom velük kapcsolatban. Néztem róla egy anyagot. Tessék:


"Szaporítása


A zebradánió ideális a kezdők számára, ugyanis könnyen szaporítható. Egyedi jellemzője a zabradániónak, hogy általában hűséges a választott társához. Az összepárosított egyedek egy életre együtt maradnak, ritkán párosodnak más egyedekkel, még akkor is ha a párjuk elpusztult.


Az ívatáshoz használt akváriumban legyen kicsi a vízszint, körülbelül 15 cm mélységű. Tegyünk az akváriumba vékonyszálú növényt, vagy ikravédő rácsot az aljára. Az apró kavics is megfelel a célnak, mivelhogy az ikrák lehullnak a kavicsok közé, és védve lesznek a felnőtt halaktól, amelyek amúgy rögtön megennék a saját ikráikat.


Az ívatáshoz 25 - 26 ˚C fokos vízre van szükség, amit hajnalban még emelni lehet néhány fokkal, ugyanis az ívás a hajnali órákban zajlik le. 300 és 500 közötti ikra fog az akvárium aljára és a növényekre hullani. Az ívás után távolítsuk el a két felnőtt halat, nehogy megegyék az új halakat.


Az ivadékok két nap alatt kifejlődnek. Még nagyon aprók ezért könnyen elvesződhetnek amikor vizet cserélünk, tehát legyünk nagyon óvatosak amikor karban tartjuk az ívatáshoz használt akváriumot! Tápláljuk az ivadékokat kereskedelmi ivadéktáppal, vagy finomra zúzott száraz táppal. Az ivadék táp mellet, még adhatunk nekik tojásport is, mert az felgyorsítja a növekedést."


Egyébként az is lehet hogy beteg a hal. Nem tudom. Ennyit tudtam segíteni;)

2011. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. De már olvastam pár oldalt és a szaporítás főbb mozzanatait már ismerem. Betegségre meg nem nagyon gyanakszom mert már elég rég nagy a hasa, semmi levertség meg betegségre utaló jel. Jah és a többi halamnak meg semmi baja.
2011. okt. 23. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!