Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a guppinak leszakad a...

Ha a guppinak leszakad a hatuszonya tovabb elhet vagy milyen baja lehet?

Figyelt kérdés

Egy 11L akvariumban 2 xifo 2 tigrisguppi es 2 algaevo van. Nemreg kaptam oket ugy kb 1 hete es a xifom zavarodottan es izgatottan uszakl korbe az akvariumban es ugylehet h osszeverekedet a himxifo a him guppival mert ma reggel eszrevettem h mindjart leszakad a guppi hatuszonya. Mi bajuk lehet a halaimnak?

Nemregiben szuletett nehany kishal nem tudom h melyik szulhetett 3-at kulon tettem es nem tudom hogy a tobbinek mi baja lehet.Kerem valaki segitsen surgos lenne.


Elore is koszonom.


2011. okt. 23. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
11 liter a guppinak sem lenne elég. Amit csinálsz az állatkínzás.
2011. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Remélem 110 literre gondoltál, csak elírás a 11L, mert ha nem, hát megvan a magyarázat a zavarodottságra, és a verekedésre...
2011. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Xipho: minimum 100 liter

Guppi: min 30 liter

Algaevő (gondolom anci): min 90 liter

2011. okt. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnalom de ajandekba kaptam oket azon kivul h kicsi az akvarioum tehetek valamit ertuk?
2011. okt. 23. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan nálad a helyzet, mint ha 6 testvéreddel élnél, egy kis szobában. Na ez van az akváriumodban, most! Vegyél egy nagyobbat, mert az még hamutálnak is kicsi.
2011. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni egyebet, mint hogy veszel egy megfelelő méretű aksit. Így nem fogják sokáig bírni. Egyébként jó helyen a megtépett uszonyú hal is valószínűleg megmaradna.
2011. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

Beregisztrálsz az akvarista.hu-ra és meghirdeted az összes halad ingyen elvihetőnek. Utána berendezheted az akváriumot artemia tartására, másra kezdő akvarista kezében nem alkalmas egy ekkora edény. Itt a recept:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


Vagy veszel egy 50 literes akváriumot szűrővel, világítással, megtartod a guppikat és a többit ajándékozod el. Ugyanezen az oldalon rendszeresen vannak ingyen elvihető guppik, később szerezhetsz párat az 50 literesbe a 2 mellé.

2011. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, ezeknek a halaknak most az is jobb lenne, ha elpusztulnának. Sokszor háborodok fenn az állatkínzáson, de ez a helyzet durvább az átlagnál. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de gusztustalan ez a tudatlan hozzáállás, még akkor is, ha csak jót akartak a szüleid. Felelőtlen butaság volt, amiből már nem igazán lehet kilábalni.

Gondolom nincs pénzetek nagyobb akváriumra, azért kaptál 11 litereset. Elajándékozni pedig nem túl korrekt dolog őket, mert 99%, hogy már lebetegedtek a tartási körülményektől, így kárt tehetsz velük más akváriumában is. Fel kell hívni a befogadó figyelmét arra, hogy a halakat karanténozni kell, mert betegek lehetnek. Csak így már ki fogadja be őket...

2011. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vegyél egy nagyobb akváriumot! Ha ismersz olyan embert, ismerőst, akinek van egy nagyobb akváriuma és nincs rá szüksége beszéld meg vele, hogy neked adja-e. Ha kér érte pár ezer Ft-ot, még úgy is megéri, de ez persze az akvárium állapotától függ.

Amúgy a halaidnak az lehet a baja, hogy kicsi a hely!!

Ha tényleg szeretnél halakat tartani szerezz be egy nagyobb akváriumot, mert így elpusztulnak! Vagy ha nem vagy képes nagyobb "valamibe" tartani őket, akkor inkább ne tarts halat! :(

2011. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!