Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt tegyek az...

Milyen növényt tegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés
Az én akváriumom üres (60 liter) ismerősömnek pedig túl sok Endler Guppi(azt hiszem így kell írni) van benne és átvennék tőle úgy 7-8-at de nem tudom milyen növényeket tegyek be hozzájuk, mert neki semmilyen nincs :S
2011. okt. 23. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ne rakj műnövényt, pár száz ft-ért lehet kapni a halasba igazi növényt! :)
2011. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi de nem is akartam műnövényt semmi esetre sem :)
2011. okt. 23. 18:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Először is hány wattos a világítás? A nélkül nem tudjuk megmondani.
2011. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ok! :P Én gömbmohát, valisneriát raknék bele. Az szép.. :)
2011. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem látom rendesen mert le van kopva de annyi még látszik a lámpán hogy LT 15W/, ez nem tudom mennyit segít
2011. okt. 23. 18:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Annyit hogy 15W os. Szóval ne legyenek nagy igényeid, anubiasok meg egy két másik faj jöhet szóba. Magamból kiindulva úgyis meg fogsz próbálni valami szép fényigényest, kb egy hétig szép is lesz aztán berohad, hidd el.
2011. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem próbálok meg fényigényest ha egyszer nem olyan kell bele :) de azért köszi:)
2011. okt. 23. 18:58
 8/13 Daphina ***** válasza:

Előző!

Honnan tudod, hogy ki fog pusztulni???

Ez sok mindentől függ, nem csak a fény....

2011. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Viktor!

igen, egy növény sok mindentől kidőlhet. Pl a hc a melegtől, vagy a parvula nem nem megfelelő színhőmérséklettől és spektrumtól stb... DE EZ NEM AZ AKAVKERTÉSZ!


Ilyen kis wattszámon még táp sem kell, mert a növények nem fognak olyan mértékben növekedni hogy fokozottam szükségük legyen rájuk.


Én az anubias féléket ajánlom, a gömbalga is szóba jöhet, a jáva moha is ellesz, és a fodros vizikálász is ellesz.

2011. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Daphina ***** válasza:

Tudom, hogy a növény fény nélkül nem tud felvenni tápanyagot és co2-t.

De az aki elhelyezése is közre játszik.

Nekem 3 hónapig elvolt Sera florena-val és 15 watt fénnyel az enchinodorus bleheri.

Már rájöttem:

Szerintem kapott elég sok természetes fényt is, mivel délután mindíg rásütött a nap a legsötétebb sarokban is...


vagy csak vegetált...


Ha biztosra akarsz menni alacsony igényű növényekkel próbálkozz!

2011. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!