Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Aqua Basis Plus vagy JBL...

JBL Aqua Basis Plus vagy JBL Manado?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb? Főleg, hogy füvesíteni szeretnék az akvárium alján. Itt mindenki dícséri a Manado-t, de az Aqua Basis Plus egy ezressel drágább. Esetleg ez az árkülönbség jelenti azt, hogy jobb?
2011. okt. 25. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyik táptalaj, a másik pedig egy általános talaj, 2 külön világ!


Ha gyepet szeretnél, kb 2 centi Aqua Basis és még 5 manado.

No meg persze co2 és 1 watt per literes világítás.

2011. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja értem. Csak azért kérdeztem, mert az online boltban a téptalaj kategóriában van mindkettő.


Akkor az aqua basis-t választom. De muszáj fölé manado? Vagy ebből van más színű is? nem szeretnék sötét talajt, csak kicsinyítené az akváriumot. Ilyen natúrhomok nem jó fölé?


Hát co2-t meg 1watt/liter-t nem terveztem, mert pl. ha körülnézel pár aquascaping versenyes nyertesek adatlapja között ők sem feltétlenül használnak mindig co2-t és mégis nagyon szép zöld gyepük van :D

pl.: [link]


A világításról meg már korábban kérdeztem, úgyhogy azt tudom hogyan.

2011. okt. 25. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, valami talaj mindenképp kel az aquabasicc fölé, különban nagyon hamar kimerül. Ami meg a co2 nélküli gyepet illeti, hatalmas tudás, és növény ismeret kell hozzá, ami feltételezem nincs teljesen meg.
2011. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a leírását:

[link]


1-2 mm-es szemcsenagyságú homok vagy kavics kéne rá.

A Manado is ilyen, az persze csak egy kavics utánzat, de mivel agyaggolyókból áll, olyan könnyű, hogy a legvékonyabb szálú kis gyökeret sem fojtja meg. Ültetni nehéz bele, de ha elég vastagon van lerakva, akkor könnyebb.

2011. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, az ilyesmiket tudom, csak ahogy írtam az online bolt miatt azt hittem a kettő egyre megy :) de mostmár tudom, hogy nem. Köszönöm
2011. okt. 25. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!