Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakor mit tegyek?

Darakor mit tegyek?

Figyelt kérdés
a páncélos harcsámon vannak fehér ki ütések vettem valamilyen aqua food kft által forgalmazot formitot azt mondta az eladó hogy nála is fel ütött a darakor és ő is ezt használta és mondta hogy semmi bajuk meg is mutatta a halakat ismerjük az eladót egyébként mondta is hogy most csak ez van az van rá irva akváriumi halak kezelésére pl(darakór,hasvizkór fátyol betegség a medence 120l es szumátrai díszmárna van még benne
2011. okt. 25. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok nagy halas, de a tesómnak voltak és ott is volt párszor darakór. Fertőtlenített és vizet cserélt....sokszor egymás után amíg rendbe nem jöttek a halak.
2011. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A formit alkalmas szer a kezelésre, de nem tökéletes, parakillt lett volna jó venned (nem hiszem, hogy az nincs egy kereskedésben). Abban is van formit, de mellette még más hatóanyagok is.

Nem tudom, hogy a formitnak milyen a használati utasítása, ezért a parakilles kezelést írom le neked.

Első nap felemeled az akvárium hőmérsékletét 28 fokra, hozzáadod a megfelelő mennyiségű gyógyszert. 30% vízcsere sem árt előtte. A 3. napon ismét 30% vízcsere, majd a szer újbóli adagolása. Rá 3 napra újra vízcsere, ha a halak tünetmentesek, akkor vége a kezelésnek, ha nem, akkor újabb ciklus.

A kezelés alatt nem szabad etetni.

Nézd meg a használati utasítást és aszerint járj el. Legalább 6 napig kezelj. A hőmérsékletet pedig ahogy mondtam, emeld meg.

2011. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen vízhőfok meg emelve meg használati utasítás betartva akkor semmmi baj nem lehhet
2011. okt. 25. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Parakill semmi más.
2011. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem volt mondta hogy pénteken lesz áru megyek majd vissza parakill és nem lezs káros a 2 együtt?
2011. okt. 26. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!