Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Összeraktunk barátnőmmel egy...

Összeraktunk barátnőmmel egy új akváriumot, de nem tudjuk, h mi lehet a probléma de az aranyhalak kipusztulnak belőle?

Figyelt kérdés
Az akvárium 3 hetes, 35L-es, van benne 3 élő növény, szűrő, levegőztető, világítás. Kezdetben vettünk két algaevőt és két aranyhalat. Az algaevők jól vannak viszont az első aranyhal (fehér vörös fejű) 10 nap múlva a második (fátyolfarkú arany) rá 6 napra elpusztult, ill az első elpusztulása után vettünk egy gülüszeműt és egy fátyolfarkút, és a fátyolfarkú megint elpusztult. Az a furcsa,h betegségnek semmi jele az elhullott halk testén. Mindannyian ettek rendesen és egyenesen úsztak. Annyi volt csak furcsa,h sokat bujkáltak a talaj közelében vagy a talajon és csak enni jöttek elő, volt olyan h depressziósnak tűnt, de a legutóbbi az kifejezetten vidám volt és és a gülüszeművel úszkált folyamatosan, de egyik napról a máikra (reggelre) mire felébredtünk elpusztult. Korábban több évig volt akváriumom de ilyet még nem tapasztaltam. Aki tud légyszi segítsen! Köszönöm!
2011. okt. 26. 12:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
[link] csak nézd meg ( remélem jót linkelttem) itt van a pici aranyhal, amire mondják, minek neki 200 literes... mivel ez még korántsem kifejlett aranyhal... mármint a kicsi foltos. És nézd meg a nagyot... szóval ha bezsúfolsz 5-t egy 35 literesbe, akkor szinte pár hónaposan visszamaradnak a fejlődésben. Ez életüknek nagyon kevés része ahhoz képest hogy megfelelő körülmény között 15 évig elél. Tudom egy ember szükségleteit nem kell összehasonllítani egy haléval, de valaki 5 évesen megáll a növésben az nem valami kellemes
2014. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!