Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Galaxy razbóra/Gyöngy dániónak...

Galaxy razbóra/Gyöngy dániónak jó a 6-7 dkh-s víz?

Figyelt kérdés
A boltban csapvízben tárolják, azt mondta az eladó egy külön kis akváriumba -4 napig szoktassam a lágy vízhez.
2011. okt. 26. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
[link] 8-12 ír, én nem próbálnám 6-7-ben tartani, egyébként is egy érzékeny fajta.
2011. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szoktatást fokozatosan kell csinálni, gondolom így értetted a 4 napot, csak hogy egyértelmű legyen.

Amúgy a 6-7 nk nem azért nem jó, mert túl kevés, hanem mert egy kicsit instabil. Ha most csapvízben vannak, akkor nem is kéne föltétlenül lágyítani, de ha mégis, 10 alá ne menj nagyon sokkal szerintem. Én lágyvizeztem egy időbe, szerintem nem érdemes jobban levinni, max ha szaporítani akarod, akkor ideiglenesen egy picivel.

2011. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam most olyan 9-10 NK körül van mindenki:

Microdevario kubotai, Danio tinwini, Galaxy Razbóra, Boraras maculatus, Boraras Brigittae.

És ezek is, pedig ezeknek már elvileg kevés, gyakorlatilag nem úgy látom: Boraras Urophthalmoides, Danio erythromicron.


És van mellettük 10db New bee, 20-30 Yellow, 2db Christal red vagy Bee keverék amik meg vörösesbarna+fehér csíkosak.

2011. okt. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!