Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tűzlazac bírja a lágy vizet?

A tűzlazac bírja a lágy vizet?

Figyelt kérdés
kb 8 nk fokos vizet?
2011. okt. 27. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze.

Csak ha eddig keményben volt, fokozatosan kell a lágyhoz szoktatni.

2011. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz, és ennek a másik neve az amanda lazac? A kis újszülött garnélákat bántja?
2011. okt. 27. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz.

Ez egy viszonylag nagy testű pontylazac, biztos, hogy megeszi a kis garnikat.

2011. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
láttam a kereskedőnél, a körmömnél alig volt nagyobb, sztem te erre gondolsz [link]
2011. okt. 27. 16:16
 5/6 A kérdező kommentje:
én erre gondolok [link]
2011. okt. 27. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, annak eredetileg parázs lazac a másik neve, legalábbis én így ismertem. Gondolom az angol névből fordították őt is tűzlazacra, pedig magyarul már volt egy tűzlazac.

Ezért jobb ilyen esetekben a latin nevet használni. Túl sokféle hal van egy-egy családon belül ahhoz, hogy mindegyiket el tudják nevezni magyarul.

És egyre több, ahogy felfedezik őket. Pl. az L-es harcsákat már latinul sem nevezik el, annyi féle van belőlük, hogy számozzák őket.


Ha már mindkettőre rákeresél, te is látod, mindegyik bírja a lágyvizet, és a Hyphessobrycon amandae valószínűleg békénhagyja a garnélákat.

2011. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!