Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen víz előkészítőt használ...

Milyen víz előkészítőt használjak? (leent részletesebben)

Figyelt kérdés

pár betta van bent pandaharcsa meg egy pár neon milyen víz előkészítőt használjak? Mert eddig azt mondták hogy elég az ülepített víz de szembesítettek vele h nem igazán, meg én magam is tapasztaltam. :S Ajánlottak sera black watert, meg mondták a tebang levelet (azt hiszem jól írom) ami szimpatikus, mert természetes de nem nagyon tudom hol lehet beszerezni Budapesten, ha ti tudjátok akkor azt is írjátok le légyszíves meg ha esetleg mást ajánlanátok.


Köszönöm :)


2011. okt. 29. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Bettának nem kell feketíteni a vizet. Szerintem az aquatan bőven jó. Ha neonjaid lennének mondjuk akkor ott szoktam használni olyan anyagokat amik savasítják a vizet.
2011. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
van neonis
2011. okt. 29. 18:12
 3/9 A kérdező kommentje:
vagy milyen neonra gondoltál ? mert neonhal az van xD
2011. okt. 29. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Pl. semmilyet. Hogyan szembesítettek vele, hogy nem elég az állott víz, és hogyan tapasztaltad te?

A blackwoter sem csinál különösebb dolgot, a sima aquatantól annyival másabb, hogy megszínezi a vizet (meg a tebang is, ha nem lágyítasz) de azért ezt túlzás lenne vízelőkészítésnek nevezni.

2011. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
...és milyen keménységű a vized?
2011. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már kiemelted, akár válaszolhatnál is a kérdésekre.
2011. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
bocs lehet elsiklottam felette meg az utóbbi napokba nem is nagyon tudtam net közelbe lenni nem tudom pontosan dél pesten lakok erről tudni szokták álltalába hogy mennyire kemény :D
2011. okt. 31. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok híve az ilyen vízelőkészítő szereknek. Új vízbe max. Nitrivec és ennyi.
2011. nov. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha sima magyar csapvizet használsz, akkor fölösleges olyan anyagokat beletenni, ami a ph-t vinné lejjebb. Az aquatan arra szolgál, hogy eltávolítja a klórt, és megköti a nehézfémeket. A klór pár óra alatt úgyis elillan a pihentetett vízből, így ha nincs nehézfémekkel túlszennyezve a víz, akkor fölösleges.

Az ammóniát, és nitritet meg a lebontó baktériumok alakítják át.

A felsorolt anyagok tehát inkább csak megszínezik a vizet, mert csersavat, huminsavat tartalmaznak. De ezek a savak csak akkor fejtenék ki igazán a hatásukat, ha lágyvizet használnál, de azt meg fölösleges, mert sokkal több gondot és veszélyt jelent, mint sem hogy megérné vele foglalkozni.

Minimálisan savasabbá teszi a vizet pl. a tebang is, de ehhez fölösleget ilyen drága cuccokat használnod.

Itt az ősz, gyűjtsél lehullott, szép barnára száradt tölgyfalevelet. Ez nem előkészítéshez kell, hanem bele kell rakni az akváriumba. Csak arra kell vigyázni, hogy az áramlástól ne szippantsa be a szűrő, mert leállíthatja a keringést.

De gyűjthetsz platánkérget is. Nem ilyen csoffadt városi díszplatánokról, hanem rendes nagyokról, aminek már hámlik a kérge. Vagy éger tobozt, de azzal óvatosan kell bánni, nem kell belőle sok.

Vagy tehetsz bele mangrove gyökeret is, kereskedésekben általában kapni, és biotópabb jelleget kölcsönöz az akvinak, mert olyan az eredeti élőhelyen is van.

Ha semmilyen dekorációt nem akarsz az akváriumba, akkor a pihentetett vizet szűrd át néhányszor tőzegen, vagy az állás közben áztasd bele.

Ezektől teaszínű lesz a víz. Kicsit savasabb is lesz, amit szintén élveznek a halak, de a sötétebb víz is jó hatással van rájuk.

2011. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!