Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire hangos egy jó légpumpa?

Mennyire hangos egy jó légpumpa?

Figyelt kérdés
Nem a leggagyibbra gondolok hanem egy tertrára és a legkisebb teljesítményűre. Arra lennék kíváncsi hogy lehet-mellette aludni?
2011. okt. 30. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos lehet. Előbb-utóbb...
2011. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az tuti nagyon hangos mindegyik. Nekem volt egy olyan ami kicsit drágább volt, 4ezer Ft-os, nem ilyen 800Ft -os és még az is zúgott, úgyhogy bezártam a másik szobába és egy 6 méteres levegőcsövet dugtam rá. Na ha ez meglenne még, akkor nem kéne most vennem nekem is. De egyszerűen nem találom sehol :) Én ha veszek valami szar olcsót fogok, úgyis mindegyik zúg mint állat, aludni mellette esélytelen. Éjjelre biztos hogy ki kell húzni mindegyiket.
2011. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak artémiás akváriumba akarok venni, de az is lehet, hogy az akváriumot kirakom a konyhába a lényeg, hogy minél távolabb legyen a fülemtől, és akkor nem zúg olyan hangosan.

Halaknak ne vegyél ha annak kell, az hülyeség. :)

2011. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tertát nem ismerem, de a sera air 110 elég jó, amellett lehet. Az olcsóbb kategória tényleg felejtős, én rámentem párszor, de a végén mindig sera lett.
2011. okt. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hailea ACO-5501 nekem ilyenem van néztem 990 ft zúg de engem nem zavar meg szoktam söt furrcsa ha kikapcsolom
2011. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem TETRAtec APS50 van és semmi hangja szerencsére:)
2011. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha zavar, szigeteld le.

Rakd egy dobozba, ami ki van bélelve nikecellel.

Vagy rakd másik helyiségbe, és hosszabb csővel vezesd az akváriumba. Ezt nem mindegyik bírja,(a túl hosszú csövet) ha ilyet csinálsz, érdemes jó magasra tenni a pumpát.

2011. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként ezek azért hangosak, mert rezegnek és bárhova leteszed, minden átveszi a rezgést. Az olcsó fajtákat érdemes felakasztani egy befőttes gumira, úgy valamivel halkabb, de attól még zúg.


A drágább 3-4ezer Ft-os nagyobb méretű és nagyobb teljesítményű pumpa simán bírja a 10 méteres csövet is, arra akár 5 akváriumot is rá lehet kötni, elég erősen nyomja a levegőt és mégis valamivel halkabb mint az olcsó fajta, de egy monoton zúgása annak is van és én mikor a másik szobába tettem, még onnan is áthallottam.


A hangszigetelés viszont jó ötlet.

2011. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!